Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  MSKÜ Tiyatro Festivali başladı

  AA
  26.04.2016 - 09:15 | Son Güncelleme: 26.04.2016 - 09:16

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) tarafından düzenlenen 3. Tiyatro Festivali başladı.

  MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde, düzenlenen açılışa konuk tiyatro topluluklarından gençler katıldı.       

  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen festivalle ülkenin kültür mirasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.       

  Üniversite öğrencilerini sosyal ve kültürel aktivitelere yönlendirerek eğitim hayatlarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Akça, "Festivalle öğrencilerimiz diğer üniversitelerin tiyatro topluluklarındaki öğrencilerle tanışma ve kaynaşma imkanı buluyor. Muğla'nın kültürel yapısı da festivalin düzenlenmesine çok uygun" dedi.       

  Akça, 5 gün sürecek festivalde üniversiteler tarafından 13 oyunun sahneleneceğini söyleyerek, bu tür etkinliklerle üniversite ile kentin bütünleşmesini de sağladıklarını belirtti.       

  Festivalin ilk gününde Başkent Üniversitesi Tiyatro Oyuncuları tarafından Martin Mcdonagh'ın yazdığı ‘Yastık Adam’ ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından Kerem Koranbay'ın yazdığı ‘Deliler Evi’ sahnelendi.       

  Festival, 29 Nisan'da sona erecek. Festivalde Muğla, İstanbul, Ankara, Antalya, Kütahya'dan üniversitelerin tiyatro toplulukları, oyunlarını sahneleyecek.     

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı