MUĞLA HABERLERİ

MSKÜ Morfolojisinde İlk Ders

IHA
07.09.2015 - 16:34Son Güncelleme :

MORFOLOJİ BİNASINDAKİ İLK DERSİ TIP FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. NEVRES AYDOĞAN VERDİ.

IHA

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında ilk ders verildi. İnşaat aşaması tamamlanan Morfoloji binasının ilk dersini Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Aydoğan verirken, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar da ilk derste hazır bulundu.
Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürriyet Nevres Aydoğan tarafından verilen dersin konusu ise “Tıbbiyeli Olmak” başlığı altında yer aldı. Dekan Aydoğan öğrencilere Tıp biliminin geçmişi ve Muğla ile ilgili bağlantısı hakkında bilgi verirdi. Tıp Fakültesinin ilk binası ve ilk dersi olması sebebiyle önemli bir yere sahip olan bu açılış dersine öğrenciler oldukça yoğun ilgi gösterdiler.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenci sayısının 300’e ulaştığını belirten Dekan Aydoğan, “İlk dersimize katılan öğrencilerimizin gözlerinin içinin pırıl pırıl olduğunu gördüm. Bu yıl fakültemize 82 yeni öğrenci katıldı. Bunların yüzde 50’si Ege Bölgesinden, yüzde 15’i de Muğla’dan. 110 Öğretim üyesi ile şu anda fakültemiz ders başı yaptı. Üniversitemize yatay geçiş ile gelmek isteyen öğrenci sayısı çok fazla. 3 kontenjan için 80’in üzerinde yatay geçiş için başvuran öğrenci var. Bu da bizim Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak tercih sebebimizin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Hastane inşaatımızın tamamlanmasının ardından hem eğitim kalitesi açısından, hem de öğretimi üyesi açısından, hem de öğrenci açısından Türkiye’nin önemli Tıp Fakültelerinden birisi haline geleceğimizi düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden MSKÜ Morfolojisinde İlk Ders hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MSKÜ Morfolojisinde İlk Ders haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı