« Hürriyet.com.tr
MENÜ

MR değil el yordamı

Önceki günkü idmanda baldırında ağrı hisseden tecrübeli futbolcu, hemen çalışmayı bırakıp doktor Ertuğrul Karanlık’a muayene oldu. Karanlık, normalde MR çekimiyle tespit edilebilen yırtığı, elle yaptığı muayenede belirledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin önceki gün yaptığı antrenmanda, baldırında küçük bir yırtık oluştuğu için Kayserispor maçı kadrosundan çıkarılan ve Beşiktaş derbisinde oynayacağı açıklanan Emre Belözoğlu’nun, daha ciddi bir sakatlıktan şans eseri kurtulduğu ortaya çıktı. Tecrübeli futbolcuyu en az 1 ay sahalardan uzak kalmaktan kurtaran olaylar zinciri şöyle gelişti:

İdman sırasında baldırında ağrı hisseden Emre, hemen çalışmayı bırakıp, teknik direktör Aykut Kocaman’a durumu anlattı.

Aykut Kocaman da, yıldız futbolcuyu olası ciddi bir sakatlıktan korumak için, “Antrenman bırak, doktora muayene ol” talimatını verdi

Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, Emre’yi muayene edip, “Acilen MR çektirmen gerekiyor. Durumunu ancak o zaman anlayabiliriz” dedi.

Doktor Ertuğrul Karanlık daha sonra bu düşüncesinden vazgeçerek Emre’nin baldırını eliyle kontrol etti ve yırtık olduğunu tespit etti.

Emre Belözoğlu hemen tedavi programına alındı. 2-3 gün dinlendikten sonra takımla birlikte çalışmalarına devam edebilecek.

Birbirini takip eden bu olaylar Emre’nin baldırındaki sakatlığın büyümesini önledi. Eğer milli futbolcu ağrıyı önemsemeyip idmana devam etseydi ve teknik direktör Aykut Kocaman da buna göz yumsaydı, baldırdaki yırtık büyüyecek; Emre bu kritik dönemde en az 4 maç forma giyemeyecekti. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın ancak MR çekimi sonucu görülebilen yırtığı, el yordamıyla tespit etmesi de ayrıca bir şans oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler