« Hürriyet.com.tr
MENÜ

MP Antalyaspor'a yeni otobüs

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir otobüs, Medical Park Antalyaspor'un kullanımına tahsis edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hasan Subaşı Tesisleri'ndeki otobüsün tahsis edilmesi nedeniyle düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Teknik Direktör Mehmet Özdilek ile futbolcular katıldı. Belediye Başkanı Akaydın, burada yaptığı konuşmada, yeni sezonun Antalyaspor'a hayırlı olmasını diledi.

Geçen hafta Gençlerbirliği karşısında iyi futbol ortaya koyduklarını, fakat şanssızlık sonucu mağlup olduklarını belirten Akaydın, ortaya konulan futbolun takımın çok iyi olduğunu gösterdiğini söyledi. Büyükşehir belediyelerinin spora katkısının önünde yasal güçlüklerin olduğunu savunan Akaydın, “Antalyaspor'a belediye olarak, özellikle amatör sporlarda kullanılmak, Antalyaspor'un bayrağını diğer şehirlerde dalgalandırmak için otobüs tahsis ettik. Güle güle kullanmalarını diliyoruz” dedi.

Kulüp başkanı Hasan Akıncıoğlu da son yıllarda amatör branşlardaki çalışmalarını ciddi oranda artırdıklarını dile getirerek, daha önce 3 olan branş sayılarını 8'e yükselttiklerini kaydetti. Sporun öneminin farkında olduklarını vurgulayan Akıncıoğlu, “Antalya'da sporcu yetiştirmek için çok büyük bir potansiyel var. Altyapıda eksikliklerimiz var. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda altyapıyla ilgili tesis sayımızı artırmayı planlıyoruz. Amatör branşlarımızın kalkınmasına, Antalyaspor bayrağının her ilde dalgalandırılmasına olanak sağlayacak olan otobüs bize tahsis edildiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise takımın görsel açıdan en önemli eksiklerinden birinin takım otobüsü olduğunu belirterek, ligin başında otobüsün takıma tahsis edilmesinin kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi. Medical Park Antalyaspor'un her gün güçlenerek, emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurgulayan Özdilek, yeni bir sezona başladıklarını, bu yıl Antalyaspor'u daha iyi yerlere getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti  Özdilek, ligdeki 4'üncü yıllarında 3'üncü statta maç yapacaklarını ifade ederek, “Gönül istiyor ki kendi stadımızda oynayalım” dedi.

Bu yıl kullanacakları stadın ufak tefek eksikliklerinin olacağını, ama eksiklikleri görmekten çok ortaya konan emeği görmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Özdelik, “Bir ay gibi kısa bir sürede bu stat futbol oynanabilir seviyeye getirildi. Galatasaray maçına kadar eksikliklerimiz tamamlanacak ve stat her yönüyle hazır hale gelecektir” diye konuştu. Yeni stadın çok komplike bir stat olduğunu, ancak daha güzel hale gelmesi için stadın dolması gerektiğini belirten Özdilek, taraftarları maçlarına davet etti.

Özdilek, bir gazetecinin Kayserispor'un Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nun zeminini eleştirdiğini, bu konudaki görüşünün ne olduğu yönündeki sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Her takımın oyuncusu kendisi için değerlidir. Ancak bunun yanında ortaya konulan çabaların da görülmesi gerekir. Bakıldığı zaman ligin ikinci haftası olmasına rağmen Türkiye'deki birçok statta bu tür sorunlar var. Söylendiği kadar abartılacak derecede kötü bir zemine sahip değiliz. Bugün silindir de geçecek. Ufak tefek eksikler de giderilecektir. Futbol oynamaya sıkıntı yaratacak bir zeminimiz yok. Çok büyük problem olacağını zannetmiyorum. Rakip bu konuda düşüncelerini ifade edebilir. Bizim oyuncularımız da bizim için çok değerli. Biz de 3 gündür antrenman yapıyoruz. Maç oynanmayacak kadar kötü bir zemine sahip değiliz.”

Törende konuşmaların ardından otobüsün Medical Park Antalyaspor'a tahsisini sağlayan protokol, Akaydın ile Akıncıoğlu arasında imzalandı.