ANKARA HABERLERİ

Mozambikli Başkan Simango; Sizin başarınıza ulaşmak istiyoruz

DHA
12.09.2017 - 12:25Son Güncelleme : 12.09.2017 - 12:25
DHA

ANKARA, (DHA)- MOZAMBİK'in Başkenti Maputo'nun Belediye Başkanı David Simango ve beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Başkan Gökçek, konuklarına, kendi kullandığı araçla ANKAPARK'ı gezdirdi ve konuklarıyla birlikte oyuncaklara bindi. Konuk Başkan Simango, "Sizden öğreneceğimiz çok şey var. sizin bu başarınıza ulaşmak istiyoruz" dedi. 
Konuk Başkan Simango ve beraberindeki heyetle, Başkanlık makamında bir araya gelen Başkan Gökçek, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “İnşallah bundan sonra da daha üst seviyelerde bu tür ziyaretler gerçekleşirö temennisinde bulundu. 
SİMANGO: ANKARA, ÇOK TEMİZ VE ÇOK YEŞİL BİR KENT
Ankara'yı çok beğendiklerini belirten konuk başkan Simango da “Ankara çok temiz ve çok yeşil bir kent. Az önce Ulus Tarihi Kent Merkezi'ni ziyaret ettik. Bizim tarih kitaplarımızda okuduğumuz Türkiye'yi yakından görme şansını elde etmek bizim için büyük bir mutluluk" dedi. Kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mozambik'i ziyaret ettiğini hatırlatan Simango, bu ziyaretin iki ülke ve iki şehir arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine öncülük ettiğini kaydederek, kendisinin de Ankara'ya ilk gelişi olduğunu söyledi. Birlikte işbirliği çalışmalarına başladıklarını, bu kapsamda da şehir planlaması ve kentsel dönüşüm konularında ilk adımların atıldığını anlatan konuk Başkan, “Ankara'daki sizin liderliğinizde yapılan hizmetleri gördük. Bunlar için de tebrik etmek istiyoruz. Sizden öğreneceğimiz çok şey var. Bu tecrübeleri kesinlikle öğrenmemiz lazım. Çok büyük bir başarı gerçekten. Biz de sizin bu başarınıza ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.  
Ziyaretin ardından Başkan Gökçek, konuk heyeti, kendi kullandığı araçla  ANKAPARK'a götürdü. Konuklarını ANKAPARK'ta bulunan oyuncaklara bindiren Gökçek, dev temaparkta süren çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı