« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mourinho'yu çıldırtan soru!

Chelsea menajeri Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi’nde oynayacakları Maccabi Tel Aviv maçı öncesi basın mensuplarına oldukça sert eleştirilerde bulundu.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Basın toplantısı sırasında kendisine yöneltilen, “3. sezon sendromu” sorusuna oldukça sinirlenen Mourinho, BBC muhabiri Ben Smith’e, "Aç Google'ı ve aptalca soru sormayı bırak. Hiç kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim” diye konuştu.

Chelsea’de sorunlar olduğu yönündeki eleştirileri kabul etmeyen Portekizli teknik adam, tek sorunlarının iyi sonuçlar alamamaları olduğunu belirtti. Mourinho sözlerini şöyle sürdürdü, "Ben, son İngiltere şampiyonuyum, neden zor durumda olayım. Başarısızlığa alışkın değilim sadece bu kötü duruma adapte olmaya çalışıyorum. Maccabi maçında daha iyi olacağız söz veriyorum” dedi. Kendisine “özel biri mi yoksa mutlu biri misin” şeklindeki soruya ise başarılı teknik adam, "Özel ve mutlu" cevabını verdi.

Mourinhoyu çıldırtan soru

Mourinho’nun saç kesimine de değinen muhabirler bunun Chelsea’deki kargaşaya bir tepki olup olmadığı yönündeki soruya da “Bu radikal bir değişiklik değil. Ben iyiyim. Yemin ederim” diye konuştu.

BBC muhabirine sert çıktı

Basın toplantısını takip eden Ben Smith ise Mourinho’nun sözlerinden en ağır payı alan isim oldu. Ben Smiht, 3. sezon sendromu yaşayıp yaşamadığı şeklindeki soruya, "Porto'da 3. sezonum olmadı. Inter'de de öyle. Chelsea'deki üçüncü sezonumda FA Cup ve Lig Kupası'nı kazandım. Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıktım. Real Madrid'deki üçüncü sezonumda Süper Kupa'yı kazandım. Kral Kupası’nı finalde kaybettim ve Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynadım. Google'ı aç ve aptalca soru sormayı bırak. Burada nokta koyuyorum. Çünkü aptalca sorular soruyorsun. Üzgünüm” yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler