« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mourinho'nun umudu Nuri

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Nuri Şahin'i 15 gün içinde kadroda görmeyi arzu ediyor

İsa DEVEÇEKEN/FRANKFURT, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kendisi gibi Madrid taraftarlarının da onu sabırsızlıkla beklediğini açıklayan Mourinho, Türk milli futbolcunun iki hafta içinda takımda olmasıyla daha da güçlü olacaklarını söyledi. Portekizli ünlü teknik direktör Mourinho, "Bu hafta milli maçlar nedeniyle verilen ara Nuri Şahin'in iyileşmesi için de iyi bir fırsat" dedi.

Dortmund ile geçen sezon şampiyon olan ve takımının son maçlarında sakatlığı nedeniyle oynayamayan Nuri Şahin, transfer olduğu İspanyol devi Real Madrid'de de henüz hiçbir maçta oynayamadı. Şanssız bir dönem geçiren Nuri Şahin'in durumuyla ilgili açıklama yapan Mourinho, "Nuri'yi bekleyeceğiz. Zira Nuri ile planımız var. Orta sahada onun oyun zekasına, mücadelesine, hızlı pasına ve oyununa çok ihtiyacımız olacak. Gelecek iki hafta maçlar olmadığı için rahatız ve bu dönemin onun için önemli olduğunu düşünüyorum. Nuri'nin iyleşmesiyle maçlarda daha başarılı sonuçlar alacağız" diye konuştu.

Nuri Şahin'in Nisan ayından bu yana sakatlığı devam ediyor. Bir ay önce takımla antrenmanlara başlamış, ancak ağrıları sebebiyle tekrar ara vermek zorunda kalmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz