Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mourinho'nun en kötü sezonu

La Liga'nın son şampiyonu Real Madrid sezona kâbus gibi bir başlangıç yaparken Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun İspanya kariyeri de tartışılmaya başlandı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Sezona mağlubiyetle başlayan Eflatun Beyazlılar hafta sonu Sevilla deplasmanında da yenilince ligde 10. sıraya geriledi. Tarihinin en kötü başlangıçlarından bir tanesini yaşayan Real Madrid’de teknik direktör Jose Mourinho’da tıpkı İspanyol kulübü gibi kariyerinin en kötü sezonunu geçiriyor.

2001–02 yılında Leira’yı çalıştırmaya başladığı dönemden bu yana ilk kez iki mağlubiyet yaşayan Mourinho, en iyi sezon başlangıcını 2004–05 ve 2005–06 yıllarında Chelsea ile yapmış, deneyimli teknik adam İngiliz ekibini çalıştırdığı ilk iki sezonda dört haftayı galibiyetle kapatmıştı.

Cristiano Ronaldo ile birlikte Real Madrid’deki kariyeri tartışılmaya başlanan teknik adamın kafa olarak Şampiyonlar Ligini düşündüğü ve bir sonraki sezon ise Premier Lig'e döneceği dedikoduları konuşulmaya devam ederken, tek amacının tarihe geçmek olduğu belirtildi.

Mourinho-Guardiola rekabeti Ada’ya mı taşınacak?

Manchester City ile görüştüğü yönündeki iddialar gündemdeki yerini korurken, Mourinho’nun en büyük isteğinin yeniden Premier Lige dönmek olduğu uzun zamandır bilinen bir gerçek. Ancak önemli bir detay bu transferi daha da ilgi çekici hale getiriyor.

Real Madrid’e imza atarken kontratına "Manchester United çağırırsa gider" yazdırdığı söylentileriyle bilinen Mourinho "Manu'nun bir sonraki menajeri benim" gibi bir açıklama da bulunmuş ancak Ferguson, Portekizli’nin bu isteğini kibarca reddetmişti.

Pep Guardiola’nın Barcelona’dan ayrıldıktan sonra New York’a taşınarak sürekli İngilizce eğitimi alması ve Alex Ferguson’la sürekli bir araya gelmesi, başarılı teknik adamın önümüzdeki sezon Manchester United’ın başına geçeceği yönündeki haberleri kuvvetlendirdi.

Mourinho, çıkan bu haberler üzerine Arap sermayesiyle büyük bütçeler harcamaktan çekinmeyen bir diğer Manchester temsilcisi City ile görüşmelere başlayarak yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz