Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mourinho’yla çalışmak altılı tutturmak gibi

Real Madrid’e transfer olan milli futbolcu Nuri Şahin, ünlü teknik adamla çalışmanın ne demek olduğunu ilginç bir benzetme ile anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ALMAN Birinci Futbol Ligi’nde (Bundesliga) şampiyon olan Borussia Dortmund’dan, İspanya’nın Real Madrid takımına transfer olan milli futbolcu Nuri Şahin, “Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun yönetiminde futbol oynamanın lotoda altılı tutturmak gibi bir şey  olduğunu” söyledi.
Milli futbolcumuz, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, “Mourinho transferinizde nasıl bir rol oynadı?” yönündeki bir soruya karşılık, “Onun beni alması büyük bir onur. Mourinho’nun yönetiminde oynamak lotoda altılı tutturmak gibi bir şey” ifadesini kullandı.
Kendimi göstereceğim
“Bazı eleştirmenler sizin Real Madrid’de yedek kalacağınızdan endişe ediyor” yönünde bir değerlendirme yapılması üzerine de Nuri, “Beni, beni  tanıyanlar ilgilendiriyor. Onlar Real Madrid gibi bir dünya kulübünde kendimi gösterebilecek kaliteye sahip olduğumu biliyor” dedi.
Başarılı orta saha oyuncusu, Real Madrid ile şampiyonluklar kazanacağını, İspanya’da iz  bırakacağını vurgularken, İspanyolca öğrenmeye başladığını ve hedefinin akıcı bir şekilde bu dili kullanmak olduğunu sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz