Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motta: Takımımla gurur duyuyorum

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta, Türkiye'nin Sırbistan'a 3-2 mağlup olduğu maçın ardından yaptığı açıklamada, takımla gurur duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

BELGRAD, (DHA)
SON GÜNCELLEME

"Takımımla gurur duyuyorum. Aslında ilk iki sette kendimizi mental olarak oyuna veremedik. Seyrcinin büyük etkisi oldu. Ancak biz ne kadar büyük bir takım olduğumuzu gösterdik. Oyuncularımız, 3. ve 4. sette inanılmaz performans sergiledi. Böyle bir seyirci önünde geri dönüşü her takım yapamaz. Gerçekten de bugün çok yüksek seviyede oynadık. Yarınki maç bizim için çok önemli. Fiziksel ve mental olarak büyük bir efor sarfettik. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Şampiyonayı bir madalya ile tamamlamak istiyoruz."

GÜMÜŞ: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Esra Gümüş, Mağlubiyet için üzgün olduklarını ifade ederek, "Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Seyirci baskısı oldukça fazlaydı. Salondaki atmosfer bizi fazlasıyla etkiledi. Biz servis atarken bile seyirci baskısı oldukça yoğundu. Bu yüzden de çok hata yaptık. Ancak 3. sete istediğimiz gibi başladık ve takımca toparlandık. Başa baş gittiğimiz maçta ev sahibi takım seyirci avantajını da kullanarak atmosfer sayesinde galip geldi. Çok üzgünüz. Maçı haketmiştik. Çok iyi top oynamıştık. Finale çıkmak için oynadığımız maçı kaybettiğimiz için oldukça yıprandık. Ancak tekrar toparlanmamız lazım. Yarın 3.'lük maçına çıkacağız. Bu mağlubiyet için üzgünüz. Maç bizim hakkımızdı. Sırbistan iyi top oynadı ve kazandı. Onları tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz