« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motta: Bizim için iyi bir test oldu

(A) Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta, Alassio Edison Cup Turnuva'sını kendileri için iyi bir test olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Motta, İtalya'daki turnuvada İtalya'ya 3-2 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “Bu turnuva olimpiyat oyunları öncesi bizim için iyi bir test oldu. İyi geçen bir turnuvaydı çünkü, iki önemli oyuncumuz Neriman ve Neslihan sakattı, onlarsız oynadık. Takım iyi olduğunu ve yapabileceğini gösterdi” diye konuştu.

Marco Aurelio Motta, Türkiye'ye döndükten sonra bir gün dinleneceklerini ve ardından olimpiyat hazırlıklarının son bölümüne başlayacaklarını söyledi.

Takım kaptanı Esra Gümüş ise İtalya'ya 3-2 yenildiklerini ancak rakiplerinden 2 set alınca kupayı kazanmayı garantilediklerini belirterek, “Çok mutluyuz. Hazırlık için geldiğimiz bir turnuvaydı. Eksiklerimiz de vardı. Bence
turnuvayı en iyi şekilde değerlendirdik. Artık Londra'ya son bir hafta kaldı. Onu da en iyi şekilde değerlendireceğiz. Buraya bizi desteklemeye gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Naz Aydemir

Milli pasör Naz Aydemir de turnuvanın kendileri için son derecede verimli geçtiğini vurgulayarak, “Özellikle olimpiyatlardaki gruplarda ilk 4'e girdikten sonra oynayacağımız rakipler karşısında ne yaptığımızı görmek, kendimizi test etmek ve son eksikliklerimizi görmek açısından önemliydi” dedi.

Kalan 10 günlük zamanda, İstanbul'da eksiklikleri tamamlayıp, daha hazır bir şekilde Londra'ya gitmeyi planladıklarını ifade eden Aydemir, İtalya maçıyla ilgili olarak, “Zaman zaman inişli-çıkışlı bir performans sergiledik ama takım olarak çok iyi servis atıyoruz. Biz iyi servis attığımız zaman İtalya gibi manşeti iyi olan bir takıma dahi 10'dan fazla manşet hatası yaptırabiliyoruz. Güçlü yönlerimiz var, zayıf yönlerimiz var. Bu zayıf yönleri biraz daha telafi edersek, çok daha iyi bir oyun oynayacağız” diye konuştu.

Aydemir, kendi performansına ilişkin soruya da her zaman daha iyisini yapabileceğini düşündüğünü kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz