Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motosiklette toparlanma yılı

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2011 yılını toparlanma dönemi olarak geçirdiklerini belirterek, “Önümüzdeki sezon, bu sezonun meyvelerini toplama yılı olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bekir Yunus Uçar, motosiklette 2010 sezonunda yönetim anlamında sıkıntılar yaşandığını anımsatarak, kötü dönemin ardından 2011'de tekrar sporcuların kendilerini toparlayabilmeleri için çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti.

“Başarılı bir sezon geçirdik” diyen Uçar, şöyle konuştu:
“Sporcuları tekrar yarışmalara katılabilir hale getirdik. Birçok ekonomik yükü sporcuların üzerinden aldık. Yarış sayılarını artırdık. Kulüplere maddi desteklerde bulunduk. Önümüzdeki sezon, bu sezonun meyvelerini toplama yılı olacak. 2010 yılındaki sıkıntılar, sporcuların 2011'deki yarışmalara hazır olamamalarına neden oldu. Gelecek yıl yarışmalara katılımın bugünkü katılımdan yüzde 60 daha fazla olacağını düşünüyorum. Şu an bine yakın lisanslı sporcumuz var. Biz yarışmalara katılan faal sporcu sayısını artırmak istiyoruz. Daha önce Türk motosikletçilere kapalı olan İstanbul Park'ta bu sene 5 yarışmamız oldu. İstanbul Park sporcuların ilgisini de artırdı.”

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun Moto2'de istediği gibi bir sezon geçiremediğini dile getiren Uçar, “Kenan, gelecek yıl için Kawasaki takımıyla anlaşma sağladı. Bu anlaşma en iyi uluslararası kazanımlarımızdan birisi oldu. Kenan'ın, sezon başında itibarlı takımda olmayışı onu yordu ve üzdü. Kenan'ın istediği neticeyi alamamasına sebebiyet verdi. Siz ne kadar iyi olursanız olun, ekip ve iyi bir motosiklet yoksa başarıya ulaşamazsınız. Kenan iyi bir pilot” diye konuştu.

Uçar, yurtdışı yarışmalar için bütün sporcuları desteklemeye yönelik taahhütleri bulunduğunu anımsatarak, “Biz sporculara uluslararası yarışmalar için açık çek verdik. Gerekli desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Kenan Sofuoğlu'nun Sakarya'da kendi imkanlarıyla yaptırdığı pistin faaliyete geçmesinin de önemli bir kazanım olduğunu anlatan Uçar, “2012'inin Kenan ve diğer sporcular için başarılı geçeceğini umut ediyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz