Ege Haberleri

  Motosikletin yeni markası Vitello

  İZMİR (DHA)
  08.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mobilya sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Başterziler Grubu, elektrikli motosiklet satışı ile girdikleri yeni sektörde üretime başladı.

  BAŞTERZİLER Grup, Gaziemir’de 10 bin metrekare kapalı alanda kurduğu fabrikada, ‘Vitello’ markasıyla yılda 30 bin adet motosiklet üretecek.
  Mobilya sektörünün önemli isimleri arasında yer alan Başterziler Grup, girdiği motorsiklet sektöründe yaptığı yatırımla ticaretten üretime geçti. Başterziler A.Ş. olarak geçen yıl elektrikli motosiklet satışı ile sektöre giriş yaptıklarını söyleyen Yönetim Kurulu üyesi Emre Başterzi, Tayvan’ın dünyaca ünlü motosiklet markası PGO ile Türkiye distribütörlük anlaşması imzaladıklarını hatırlattı. Başterzi, “Kendi markamızla üretim yapmak için, Gaziemir’de inşaasına başladığımız tesisimizi tamamladık. 100 kişilik deneyimli kadromuzla kendi markamız olan ‘Vitello’ motosikletlerinin yanında Vitobis ve PGO markalı motosikletlerin üretimine bu ay itibariyle başladık” diye konuştu. Başterzi, bu yıl Cub, Scooter, Touring ve Atv modelleri ile başlayan üretimlerini daha farklı modellerle sürdüreceklerini de ifade etti.

  18 FARKLI MODEL

  Yönetim Kurulunun aldığı kararla Türkiye pazarında kendi markalarıyla üretim yapmak ve bir dünya markasını tüketicilerle buluşturmak için çalışmalara start verdiklerini söyleyen Genel Müdür Tufan Görgülü de “Çok yakında satış noktalarımızı oluşturacak bayi lansman toplantımızda 3 markamız ile toplam 18 değişik model ürünlerimizi tanıtacağız” dedi.

  İZMİR’DEN DÜNYAYA

  Tüketicinin artık üst segment motosikletlere de uygun fiyatlarla sahip olabileceğini dile getiren Görgülü, “Dünya üzerinde defalarca çeşitli kalite ve performans ödülleri alan PGO’nun Başterziler ile yaptığı işbirliği heyecan verici. Özellikle PGO scooterlerinin çok yaygın olduğu İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkelerle Türk Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika’da İzmir’de üretilecek motosikletler satılacak” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı