Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motosiklete büyük ilgi

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından çocuklara motosikleti sevdirmek amacıyla verilen eğitimler büyük ilgi görüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yaz aylarının gelip, okulların kapanmasıyla birlikte Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) çocuk ve gençlere motosikleti sevdirmek için uzman hocalar gözetiminde eğitimlere başladı.

Hakkari, Van, İzmir, İstanbul gibi illerden sonra temel motosiklet sürüş eğitimleri Malatya, Darende ve Elazığ’da start aldı. TMF Eğitim Koordinatörü Vehbi Ulusan gözetiminde 07-15 yaş arası çocuklara ücretsiz verilen eğitimlere çocuklar büyük ilgi gösteriyor.

Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında gerçekleştirilen eğitimde, çocuklara motosikleti tanıtma, sevdirme ve bilinçli kullanmaya yönelik bilgiler veriliyor. Eğitim çalışmalarıyla ilgili TMF eğitmeni Özgür Çiçek, çocuk ve gençlere motosiklet eğitimi vererek, bilinçli sürücüler yetiştirmek istediklerini söyledi.

Çiçek, motosikletin birçok faydasının olduğuna vurgu yaparak, "Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın organizasyonuyla ilk etapta Hakkari ve Van'da eğitimler verdik. Şu anda da Elazığ, Malatya ve Malatya'nın ilçesi Darende'de eğitimlerimiz devam ediyor. Eğitimlerimizin amacı çocuklarımızın ve gençlerimizin bilinçli birer sürücü olmalarını sağlamaktır. Bunun yanında motosikletin hayatımızdaki önemini ve ne kadar ekonomik faydalar sağladığını da çocuklarımıza aşılıyoruz" diye konuştu.

Motosikletin park sorunu olmayan ve trafiği rahatlatan bir araç olduğuna değinen Çiçek, yakıt olarak da ekonomik katkısı olduğunu söyledi. Dışarıdan motosikletin tehlikeli ve riskli bir araç olarak görüldüğünü belirten Çiçek, gençlerin eğitilip bilinçli birer sürücü olmalarını sağladıktan sonra daha kontrollü bir trafiği hedeflediklerini ifade etti. Çiçek, "Ne kadar çok şehre ve gencimize ulaşabilirsek, o kadar motosiklet tutkusunu yayarız" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler