AYDIN HABERLERİ

Motosikletçi Rotaryenlerin Yolu Söke’ye Düştü

IHA
11.07.2015 - 13:31Son Güncelleme :

MOTOSİKLETÇİ ROTARYENLERİN YOLU SÖKE’YE DÜŞTÜ

IHA

Rotary e-Club Türkiye ve Uluslararası Motor Kullanan Rotaryenler Grubu’nun motosiklet tutkunu üyeleri, Türkiye turu kapsamında Söke’de mola verdi.
Rotaryen Motosiklet Grubunun temsilcisi Aydın Tolay’ı Söke’de Rotary Kulüp Şube Başkanı Erdal Erdiliballı karşıladı. İstanbul’dan başlayıp, Ankara, Nevşehir, Tuzgölü, Mersin, Antalya, Fethiye ve Bodrum üzerinden Söke’ye ulaşan motosikletli Rotaryenler İzmir üzerinden 5 bin kilometreyi tamamlayıp turu İstanbul’da sonlandıracak.
Bu anlamlı turun iki amacının olduğunu belirten Aydın Tolay, motosiklet turu ile çocuk felcine ve trafikte motosiklet kullanımına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Dünyada çocuk felcinin yeryüzünden silinmesi için Rotary’nin büyük çalışmalar yürüttüğünü iddia eden Aydın Tolay, özellikle son dönemde Suriye’de ve Ortadoğu’da yaşanan olayların çocuk felci vakalarını arttırdığını söyledi. Türkiye’de 1999 yılında çocuk felci bitmişken, son dönemde çocuk felci vakalarının yeniden görülmeye başladığına dikkat çeken Aydın Tolay; “İnsanlarımızın çocuk felcine karşı duyarlı olmalarını ve projelere destek vermelerini istiyoruz. Turumuzun diğer amacı ise Türkiye’de motosiklet kullanımına dikkat çekmek, trafikte motosiklet sürücülerinin de var olduğuna dikkat çekmek istiyoruz” dedi.
Ulaştıkları her noktada Rotary Kulüpleri Şubeleri ve STK’lar ile görüştüklerini, amaçlarını anlattıklarını belirten Aydın Tolay; “Çocuk felci ve trafikte motosiklet konularından farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.
Söke Rotary Kulüp Başkanı Erdal Erdiliballı, Rotary’nin insanlığı yakından ilgilendiren sosyal tüm konularda farkındalık yaratan ve proje üreten bir kulüp olduğunu söyledi. Erdiliballı motosiklet grubuna ve Rotary e-Club’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Motosikletçi Rotaryenlerin Yolu Söke’ye Düştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Motosikletçi Rotaryenlerin Yolu Söke’ye Düştü haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  19:25
 • Yatsı
  20:40
Sayfa Başı