Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Motosikletçi dayanışması

  Mürteza AKKAYA
  02 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ağustos 2006 - 01:57

  Motosikletiyle giderken bir otomobil Kader Bilgi’ye çarpıp kaçtı. Otomobilin plakası polise verildiği halde bir türlü bulunamayınca, devreye Bilgi’nin internetteki ’www.motosiklet.net’ sitesini kullanan arkadaşları girdi. Kısa sürede otomobilin yeri saptandı ve zanlı yakalandı.

  HOSTES adayı Kader Bilgi, motosikletle giderken kendisine çarpıp kaçan sürücüyü, üye olduğu internet sitesi ’motosiklet.net’teki arkadaşlarının dayanışmasıyla polise yakalattı.

  Kader Bilgi, 16 Temmuz Pazar günü, motosiklet grubuyla Kilyos’a gitmek üzere Bağcılar’dan yola çıktı. O-2 otoyolunun Beşiktaş-Sarıyer ayırımına geldiğinde, sola sinyal verdi. Arkasından hızla gelen otomobil, motorun ön çamurluğuna çarptı. Bariyerlere çarpan Bilgi’nin, sağ omzunda çatlaklar, sol bacağında ezilme oluştu. Otomobilin sürücüsü 100 metre ilerde bir süre durduktan sonra kaçtı. Arkadaşları Bilgi’yi Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüler.

  ARKADAŞ YARDIMI

  Tedavisi yapıldıktan sonra Şişli Polis Merkezi’ne giden Bilgi ve arkadaşları, otomobilin plakasını polise verdiler. Ancak kaçak sürücü bir türlü yakalanamadı. Bilgi, internet üzerindeki ’www.motosiklet.net’ web sitesinin forumuna yazarak, başına gelenleri anlattı. Kendisine çarpan otomobilin plakasını verdi ve yardım istedi. Kısa süre sonra Bilgi’nin mesajına gelen cevapta, bu otomobilin 4. Levent Sanayii Mahallesi’nde park edildiği bilgisi vardı. Bilgi, hemen polise başvurarak elindeki bilgiyi paylaştı. Polis otomobilin yanına giderek, çevrede sahibini aradı. Otomobil 22 yaşındaki marangoz Mehmet Çağlayan’a aitti. Çağlayan, karakolda ifade verdi. Sürücüyü mahkemeye veren Kader Bilgi, "Bırakıp kaçmasaydı, şikayetçi olmayacaktım. Ama hayatımı hiçe saydı. Şu anda belki de yaşamıyordum. Cezasını mahkemede alacak" diyor.

  BÜYÜK MOTOR İSTİYOR

  Babasının da motosiklet kullandığını ve kendisinin küçük yaşlardan beri motosiklete ilgi duyduğunu anlatan Kader Bilgi, ailesinin karşı çıkmasına rağmen motosiklet kullanmayı sürdüreceğini söylüyor. En kısa zamanda, şimdikinden daha büyük hacimli bir motor almak istediğini belirten Kader Bilgi, şöyle dedi:

  "Motor kullanmak zevkli olduğu kadar da zor bir iş. Ama kadın sürücü olmak daha da zor. Sözlü tacize uğradığınız bile oluyor. Otomobil ve daha büyük araç kullanan sürücülerin, artık motosiklet kullananları fark etmeleri ve yolların onların olduğu kadar bizim de hakkımız olduğunu unutmamamaları lazım."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı