« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motosiklet tutkunları Urfa'da tur attı

Şanlıurfa'da düzenlenecek, “Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası” için kentte buluşan motosiklet tutkunları etkinliğin tanıtımı için motosikletleriyle şehir turu attı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şanlıurfa Motosiklet Kulübü tarafından organize edilen ve Abide Kavşağı'nda buluşan yaklaşık 25 kişilik motosikletli grubu, buradan Mardin yolu Uçaksavar Kavşağına doğru hareket edip, oradan Yenişehir Semtine daha sonra Balıklıgöl'e geçti.

Şanlıurfa Motosiklet Kulübü Başkanı Mustafa Aykut, yarım saat süren motosiklet turuna katılan herkese teşekkür ederek, amaçlarının Şanlıurfa'da yapılan dünyanın en önemli motosiklet akrobasi etkinliğine dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Etkinliğin organizatör firmasının yöneticisi Ata Kavame de 3 gün üst üste şehir turu yapacaklarını ifade etti.
Kavame, etkinlik kapsamında yarın 4 ila 5 bin civarında motosiklet tutkununun Şanlıurfa'ya gelmesini beklediklerini belirtti.

Son 1 ayda Şanlıurfa'nın çok yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Kavame, dünya şampiyonasının Şanlıurfa'da olmasının bu bölge için, Türkiye ve Suriye için çok önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Akçakale'de sınır kapısında bir atlayış gerçekleştireceğiz. Bu tarihte ilk kez bir sınır kapısında atlayarak, sınır geçişi olacak. Aynı anda 2 motosiklet Türkiye'den Suriye'ye ve Suriye'den Türkiye'ye geçecek. Tüm halkımızı motosiklet şampiyonasında birlikte olmaya çağırıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler