GeriSpor Motosiklet Federasyonu 2005'ten memnun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Motosiklet Federasyonu 2005'ten memnun

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2005 senesinin kendileri açısından çok olumlu geçtiğini söyledi.

Uçar, yakın zamanda kurulan bir federasyon olmalarına rağmen uluslararası müsabakalarda büyük başarılar elde ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Kuruluşumuzun ilk 3 ayı içinde Balkan, 1.5 sene sonrasında Avrupa Şampiyonası, 2. senemiz dolmadan da Moto GP düzenledik. Kulüp sayımızı 200'den 600'e kadar çıkartırken, sporcu sayımızda da yüzde 65 artış sağladık. Bizim dönemimizde Kenan Sofuoğlu, 2004 yılında Avrupa üçüncüsü, bu sene de Dünya ikincisi oldu. Dolayısıyla yeni federasyon olarak özellikle uluslararası arenada üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz.”

Motosikletin sosyal yönü açısından da çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Uçar, “Yeni trafik düzenlemesinde Avrupa standartlarının yakalanması için girişimlerde bulunduk. Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili cevap bekliyoruz” dedi.

HEDEF ULUSLARARASI ARENADA ARTAN BAŞARI

Bekir Yunus Uçar, kuruldukları günden bu yana elde ettikleri uluslararası başarıları daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi. Uçar, Anadolu'da motosiklet sporunun yaygınlaşması için yoğun bir çaba harcadıklarını vurgulayarak, “Anadolu'da yer alan takımlarımızın ile yarışmaların yapıldığı illerin sayılarını önümüzdeki zamanlarda daha da çoğaltmayı düşünüyoruz. Şu an 11 ilde düzenlenen yarışmaların, 16 ilde yapılabilmesi amacındayız. Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonaları'nın yıllık rutin etaplarını gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle