Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Motoruna kavuştu

Emre Ergani’nin sahibi olduğu, Bodrum’un en gözde mekânlarından Bianca, keyifli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Ergani ve eğlence dünyasının bir başka önde gelen işletmecisi Bülent Şenol, uzun süredir bekledikleri motorlarını Bianca’da teslim aldı. TT Custom Choper’ın sahibi Tarhan Telli, Bodrum sokaklarında motor kullanmaya can atan bu ikilinin kendi markalarıyla bir araya gelmesinden mutluluk duyduğunu söyledi.

Dervişler Berlin’de

Sanatçı Mehmet Günyeli, “Dervişler” adlı fotoğraf serisinden “İnancın Dansı” adını verdiği siyah-beyaz fotoğrafları, Berlin’in en önemli çağdaş sanat müzelerinden Villa Oppenheim’da sergilemeye başladı. Çetin Güzelhan küratörlüğünde sanatseverlerle buluşan sergi, 23 Ağustos’a kadar açık kalacak. Villa Oppenheim, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Charlottenburg Sarayı’nın içinde yer alan, belediyeye bağlı bir sergi merkezi. Mehmet Bey’in eşi Leyla Alaton Günyeli, eşinin bu önemli müzede sergi açmasının kendilerini çok heyecanlandırdığını söylüyor.

Monaco Prensi onuruna davet

Monaco Prensi II. Albert’in tahta çıkışının yıldönümü, önceki gece Sait Halim Paşa Yalısı’nda, Tuna Köprülü’nün verdiği davetle kutlandı. Kuzey ve Güney kutuplarına giderek bilimsel incelemelere öncülük eden tek devlet başkanı olan Monaco Prensi’nin onuruna düzenlenen davete, sosyete ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Köprülü, gecede yaptığı konuşmada prensin çevreye olan duyarlılığına dikkat çekti: “Bu yıl 16-18 Mart tarihinde düzenlenen İstanbul Su Forumu’na katılan Prens Albert, devlet başkanları arasında çevre konuları üzerindeki hakimiyetiyle dikkat çekti. Forumun şeref konuğu olan prens, Prens Albert II Vakfı’nın tanıtıldığı bir panelde de konuşma yaptı. Bu yıl sonunda Kopenhag Çevre Zirvesi’nde Kyoto sonrası çok önemli kararların alınması için şimdiden bildiri yayınladı.” Davetlilerle yakından ilgilenen Tuna Hanım’ın minik bir estetik operasyon geçirdiği de dikkatten kaçmadı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI