« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motorsporları kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Taner ceza alınca birinci Ömer oldu

İstanbul Park’ta gerçekleşen Seat Cup Türkiye’nin yedinci ve VW Polo Ladies Cup’ın beşinci ve son ayağında müthiş bir rekabet yaşandı. Yağmur nedeniyle ıslak zeminde gerçekleşen yarışlarda meydana gelen kazalar da adrenalini doruğa çıkardı. Seat Cup Türkiye’nin yedinci ayağında Ömer Erdem birinci olurken, Osman Güney ikinci, Ahmet Atay ise üçüncü oldu. Yarışı önde götüren ve podyuma birinci olarak çıkan Taner Şengezener, son turda Osman Güney’e temas ederek spin atmasına neden olduğu için yarış komiserlerinden aldığı 60 saniyelik ceza sonucu beşinci sıraya geriledi. Taner Şengezener’in dışında Selim Erol ve Hakan Güven de 60 ve 30 saniyelik cezalar aldı.

Ann Tahincioğlu en iyi ‘Lady’ oldu

Son ayağı gerçekleşen VW Polo Ladies Cup’ta ise Güneş İpekkan birinci, Ebru Sile ikinci, Ann Tahincioğlu ise üçüncü oldu. Yarışı ikinci sırada tamamlayan ve podyuma ikinci olarak çıkan Nuray Esener de aldığı 40 saniyelik ceza nedeniyle 13’üncü sıraya düştü. Yedi turdan oluşan yarışta birçok kaza yaşanırken sıralamalar da sürekli değişti. Ann-Nuray-Melis çekişmesi, Güneş İpekkan’ın aradan sıyrılarak birinciliğe oturmasına sebep oldu. VW Polo Ladies Cup’ın oldukça çekişmeli geçen son ayağında üçüncü olan Ann Tahincioğlu 98 puanla sezonun şampiyonu oldu. Melis Çeker 80 puanla sezonu ikinci sırada tamamlarken, Nuray Esener ise 77 puanla sezonu üçüncü olarak noktaladı.

Sebastien Loeb yine Şampiyon

Dünya Ralli Şampiyonası’nda Citroen Xsara WRC ile mücadele eden Sebastien Loeb, Japonya Rallisi’nin ardından şampiyonluğunu ilan etti. Loeb böylelikle arka arkaya iki sezonu birden şampiyon olarak tamamlamayı başarmış oldu. Sezonun 13’üncü ayağı olan Japonya Rallisi’nin ardından en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını 36’ya çıkaran Loeb böylelikle bitime üç yarış kala şampiyonluğunu elde etmiş oldu. Japonya Rallisi’nde Loeb ikinci sırada finiş görürken yarışın galibi ise Peugeot 307 WRC ile yarışan Marcus Gronholm oldu. Bu yılın sonunda parkurlara veda edecek olan Citroen ve Peugeot takımları böylelikle Japonya’dan en karlı ayrılan ekipler olmuş oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz