DÜZCE HABERLERİ

Motorcular Ekim’de Düzce’ye Gelecek

IHA
18.09.2015 - 12:07Son Güncelleme :

KAYNAŞLI SPORA DOYACAK.

IHA

Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayağı Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde gerçekleştirilecek.
Türkiye Motosiklet federasyonu, Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Belediyesi’nin düzenlediği Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 5. ayak yarışı 24 ve 25 Ekim tarihlerinde Kaynaşlı’da yapılacak. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olması beklenen yarışlara Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan,Arnavutluk, İran, Karadağ ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden sporcular katılacak.
Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, Belediye Başkanı Erol Bayraktar ve Türkiye Motor Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke yarışlar hakkında açıklamada bulundular.
Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, 2020 yılında Kaynaşlı’nın spor merkezi haline geleceğini söylerken, hem Düzce’nin hem Kaynaşlı’nın spor turizminden hak ettiği payı alacağını belirtti.
Koca, “Sayın Valimiz İlimize geldiği andan itibaren bizler için belli bir hedef ortaya koydu. Bu hedefler doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde bizler Kaynaşlı’mızı doğa sporları ve motor sporları ile 2020 yılında hem ülkemizde hem Avrupa’da gündeme getirecek çalışmalarla ilgili adımları atmaya başladık. 2020 hedeflerine baktığımızda Kaynaşlı spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak, hem Düzce hem Kaynaşlı turizmde hak ettiği payı alacak. Otel sayımızı ve ev pansiyonu sayısını artırmak hedefindeyiz. Şu anda ilçemizde turizm olarak müthiş bir potansiyel var. Bununla beraber turizm faaliyeti yok denecek kadar az. 2020 yılında 50 bin turistin ziyaret edeceği bir Kaynaşlı hedefliyoruz” dedi.
Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, bu organizasyonların tüm yıla yayılacağının altını çizerek “Turizm alanındaki projelerimizle, Valimiz, kaymakamımız ve ilçemizdeki tüm daire müdürleri ile birlikte belirlenen hedefe doğru yol alıyoruz. Bu organizeler gerçekleştikten sonra sadece 1 seferliğine değil, 1 yıl boyunca gençlerimizin spor aktiviteleri yönünden gelişmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ise, Düzce ve Kaynaşlı’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söylerken, Kaynaşlı için bir de müjde verdi.
Akülke, “Hep birlikte Türkiye’deki ender olaylardan birini başaracağız. Bu emek isteyen bir yolculuk. Dünyada spor turizmi çok hızla gelişen bir sektör. 200 milyarlık bir turizm gelirinden maalesef Türkiye çok cüzi kazançlar elde ediyor. Gerçekten Kaynaşlı doğasıyla konumuyla çok güzel bir yer. 30 milyon insana 2 saatlik bir yakınlıkta. Burada motor sporları ile ilgili yatırı yaparken, sadece motosikletle ilgili değil otomobil sporları alt yapısını da hazırlayacağız. Viyadüklerin hemen yanında bin dönüme yakın alanda üç branşta faaliyet göstereceğiz. Bunlardan en önemlisi motokros pisti. Motokros branşıyla Düzce ve Kaynaşlı’daki çocuklarımızı motosiklet sürücü olma yolunda ana okuldan başlatmış olacağız. Bu yarışlara 250 sporcu bekliyoruz. İlk olduğu için belki zorlanacağız ama Sayın valimizin, kaymakamımızın, belediye başkanımızın katkıları ile bunu başaracağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Motorcular Ekim’de Düzce’ye Gelecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Motorcular Ekim’de Düzce’ye Gelecek haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı