« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motor tutkunları birarada

Uluslararası Sakarya Motosiklet Festivali, Adapazarı ilçesindeki Poyrazlar Gölü mesire alanında başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Amerika, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'dan gelen motosiklet tutkunlarını buluşturan festivalin ilk gününde çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenlendi.

Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği Başkanı Erol Bilek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivali geleneksel olarak her yıl düzenlediklerini, yurt içinden ve dışından katılımcıların ilgi gösterdiğini söyledi.

Bilek, festivale 2 bin kişinin katılacağını ve çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirterek, “En büyük amacımız Sakarya'yı tanıtmak. Motorculara genellikle kötü gözle bakılıyor, onu kırmak istiyoruz. Her yıl motosiklet tutkunları buraya geldiğinde onları ağırlıyoruz. Buradan çıkıp Türkiye turu yapıyorlar” diye konuştu.

Festivale motosikletiyle Amerika'dan katıldı

Festivale motosikletiyle Amerika'dan katılan Doug Wothke ise 2 yıl önce davet edildiğini ama katılma şansı bulamadığını belirterek, bu yıl festivale katılabildiği için mutlu olduğunu söyledi.

Wothke, diğer katılımcılarla sıcak ilişkiler kurduğunu ve Sakarya'yı beğendiğini kaydederek, “Çok enteresan bir yer, doğası çok güzel ve çok iyi insanlarla tanıştım. Motosiklet arkadaşlığı başkadır. Organizasyon da çok güzel ve tadını çıkarıyoruz. Burada diğer katılımcı arkadaşlarımı da Amerika'ya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul trafiğinde motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu anlatan Wothke, taşrada motosiklet kullanmanın daha zevkli olduğunu söyledi.

Festivale Bursa'dan katılan Turhan Gürsel de 9 yaşındayken motosiklet kullanmaya başladığını, Türkiye ve yurt dışında düzenlenen çeşitli aktivitelere katıldığını bildirdi.

Çeşitli yarışmalar ve konserlerin düzenleneceği festival yarın sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz