« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Motokrosçular Suriye'ye uçtu

Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası için Şanlıurfa'ya gelen Motokroscular, Türkiye-Suriye sınırı geçiş noktası olan Akçakale Sınır Kapısı'nın iki sınır hattında kurulan rampalardan 180 kilometre hızlara uçtu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Şanlıurfa, Türkiye Kupası finalinden sonra bir büyük organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. 'Sınırsız kardeşliğe tam gaz' sloganıyla 'Serbest Stil Akrobatik Dünya Motosiklet Şampiyonası' için geri sayım başladı. Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde 15 - 16 Mayıs 2010 tarihlerinde dünyanın en popüler motor akrobasisi etkinliklerinden Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası'na, Roma ve Berlin gibi şehirlerinin ardından, bu kez Şanlıurfa GAP Arena, ev sahipliği yapacak.

Motokrosun, Türkiye-Suriye sınırı geçiş noktası olan Akçakale Sınır Kapısı'nın iki sınır hattında kurulan rampalarda ilk deneme gerçekleşti. Akçakale Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğiyle motokros yarışmaları için Suriye ile Türkiye arasındaki tampon bölgede tamamlanan rampadan motokroscular Türkiye'den Suriye'ye uçtu. Yerden 15 metre yüksekliğinden bir ülkeden diğerine uçan motokroscuları gören Akçakaleliler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Akçakale Sınır Kapısı ve Suriye Telabyat giriş noktasında 'Sınırsız Kardeşlik' atlayışını Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Akaçakale Kaymakamı Şefik Aygün, Akçakale Belediye Başkanı SP'li Abdulhakim Ayhan, Telabyat Mıntıka Müdürü Adnan El Halil ile Türkiye'nin farklı illerinden gelen motorseverler izledi. Biletlerin Suriye'de de satışa sunulduğu Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası'na, Suriye'nin önemli şehirleri Rakka, Halep, Haseki ve Hama'dan 15 bin kişi katılması bekleniliyor. Suriye, Şanlıurfa ve çevresindeki illerin yanı sıra, Türkiye'nin dört bin yanından kente gelen motosiklet tutkunlarını konuk etmeye hazır olan Şanlıurfalılar, iki günde 60 bin ziyaretçiyi ağırlayacakları bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz