Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Moskova'da çökan pazarın müdürü gözaltına alındı

  (a.a.)
  24 Şubat 2006 - 21:09Son Güncelleme : 24 Şubat 2006 - 21:10

  Moskova'da dün sabah erken saatlerde çatısının çökmesi sonucu 57 kişinin hayatını kaybettiği semt pazarının müdürünün gözaltına alındığı bildirildi.

  Moskova Savcısı Anatoly Zuyev, yaptığı açıklamada, Basmani semt pazarının müdürü Mark Mişiyev'in, “ihmalkarlıktan” ölüme sebebiyet verdiği gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi.

  Pazar yerinin inşaatının da inceleneceğini ifade eden Zuyev, ”Binanın çatısı ve iç kısmındaki bazı yerler incelendi. İnceleme devam ediyor ve inşaatın analizi daha sonra yapılacak” dedi.

  Semt pazarı yönetimindeki ve Moskova Mimarlık Komitesi'ndeki inşaat belgelerine el konulduğunu ifade eden Zuyev, “Olaydan yaralı olarak kurtulanlar ve kurbanların akrabalarının ifadeleri alınıyor. Daha detaylı analiz için metal ve beton parçalarından örnekler alındı” diye konuştu.

  Olayda 57 kişinin hayatını kaybettiğini ve bunlardan 54'ünün kimliğinin belirlendiğini ifade eden Zuyev, hastaneye kaldırılan 32 yaralıdan 23'ünün tedavi edilerek taburcu olduğunu söyledi.

  Bu arada, pazar yerinde hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğunun Azerbaycanlı olması nedeniyle Azeri hükümetinin hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve yaralılara maddi yardımda bulunacağı açıklandı. Moskova Belediyesi de olaydan zarar görenlere yardım edileceğini bildirmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı