MANİSA HABERLERİ

MOSB Enerji Santrali'ne inceleme gezisi

DHA
28.03.2016 - 17:58Son Güncelleme :

MOSB Enerji Santrali'ne inceleme gezisi

DHA

MANİSA'nın Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nde inceleme yaptı.

MOSB Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nde, Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri ile CBÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerince inceleme yapıldı. Heyet, tesisin çalışmaları hakkında MOSB Enerji General Menajeri Güven Gürtunca'dan bilgi aldı.

İnceleme gezisinin özellikle öğrenciler açısından son derece verimli geçtiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, bu tür ziyaretlerin süreceğini ifade etti. Uygur, "Komisyon üyelerimiz ve CBÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile ortak geliştirdiğimiz proje ile MOSB Enerji'de gerçekleştirilen elektrik üretimi hakkında geniş çaplı bilgi aldık. Burada üretilen elektrik sayesinde Organize Bölgemiz düzenli elektrik hizmeti alıyor. Ayrıca kontrol paneli odasında inceleme gezisine katılan öğrencilerimize ayrıntılı bilgiler verilerek, faydalı bir gezi olması sağlandı" dedi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden MOSB Enerji Santrali'ne inceleme gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MOSB Enerji Santrali'ne inceleme gezisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı