« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Morgdan sahaya

15 yıl önce Trabzon’daki evlerinde geçirdiği kaza sonrası öldü sanılarak morga kaldırılan Pürselim’in, son anda yaşadığı fark edildi. Kazada iki ayağı felç olan Pürselim, okçuluk sporunda milli takıma kadar yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KARADENİZ Oyunları’nda, Bedensel Engelliler Okçuluk Branşı’nda yarışan milli sporcu Gülden Pürselim’in ilginç bir hayat hikayesi var...

Yaklaşık 15 yıl önce Trabzon’daki evlerinde bulunduğu sırada tüp patlaması sonucu korkarak kaçmaya çalışırken balkondan düşen ve kaldırıldığı hastanede öldüğü sanılarak morga getirilen Gülden Pürselim’in son anda yaşadığı fark edildi. Pürselim için bu olaydan sonra adeta ikinci bir hayat başladı.

Kazadan sonra iki ayağı da felç olan ve birçok kez ameliyat geçiren Pürselim, daha sonra okçuluk sporu ile tanıştı ve ilk kez milli takıma çağrılarak 1. Karadeniz Oyunları’nda milli formayla yarışmaya katıldı.

22 kez Türkiye şampiyonu oldu

Yaklaşık 11 yıldır okçuluk ile uğraştığını dile getiren Pürselim, "Çok düşük puanlarla başladığım bu sporda başarılı sonuçlar aldım. Yaklaşık 22 kez Türkiye birinciliği elde ettim. Bunların bir çoğu resmi olarak teyit edilmiş, bazıları ise yazılmadı. Avrupa şampiyonu olmuş arkadaşımızı geçerek Türkiye şampiyonluğu yaşadım. İleride de Avrupa şampiyonası var. Hedefim orada da başarılı olmak. Benim üzerimde büyük emekleri olan hocalarıma teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmeyeceğim" dedi.

DJ’lik yapıyor

1. Karadeniz oyunları öncesi ilk kez milli takıma çağrıldığını dile getiren Pürselim, "Milli takım formasıyla Trabzon’da yapılan bu oyunlara katılmak bana büyük mutluluk verdi" diye konuştu. Gülden Pürselim, okçuluk sporunun yanı sıra, yerel bir kanalda DJ’lik yaptığını ve kültür sanat programları sunduğunu da ifade etti.

Giresun-Ünye etabını Alexandru kazandı

1. Karadeniz Oyunları’nda, bisiklet yarışlarının 4. etabı olan Giresun-Ünye etabı dün yapıldı. 33 sporcunun katıldığı 121 kilometrelik yarışı, 3.21.49 derecesi ile Moldovalı Mocam Alexandru kazandı. Alexandru’yu tekerlek farkıyla izleyen Yunan Gorgios Bouglas ikinci, Rumen Traiaun Adrion Jonescu üçüncü oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler