Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Morallerin en zirvede olması gerek

  Bülent SARIOĞLU/KIRIKKALE
  06 Ekim 2008 - 00:24Son Güncelleme : 06 Ekim 2008 - 01:23

  Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Armutlu Köyü’nde katıldığı şehit Hasan Aygör’ün cenazesinin ardından terörle mücadeledeki yol haritasının yeniden belirleneceğini ve sınır karakollarının daha da güçlendirileceğini söyledi.

  İŞTE O KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ

  Erdoğan, Armutlu’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terör konusundaki zirvelerin düzenli olarak yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya, Erdoğan, "Zaten düzenli yapılıyordu. 9 Ekim’de olağanüstü bir toplantı daha düzenleyerek durum değerlendirmesi yapacağız. Biliyorsunuz olayın sadece güvenlik boyutu yok. Olayın psikolojik, sosyolojik, sosyoekonomik, diplomatik bütün boyutlarını yeniden gözden geçirip atılması gereken adımları süratle, yoğun bir şekilde atacağız" yanıtını verdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

  Medyadan ricam

  "Burada en önemli şey, bunu medya vasıtasıyla vermek isterim. Moral değerlerin en zirvede olması gereken dönemdir. Moral değerlerin en yüksekte olması gereken dönemde eğer moral değerlerimiz darbe yerse, özellikle güvenlik güçlerimiz açısından söylüyorum, gerek asker, gerek polis noktasında bu defa kendi içinde moral değerleri zaafa uğrayan güvenlik güçlerinin başarıya nasıl odaklanabileceğini sizler tasavvur edin. Bu noktada hep beraber, birlik beraberlik içinde, dirliğimizi, düzenimizi güçlü kılmamız lazım. Bu konuda yıpratmaya yönelik değil, onarmaya yönelik neler yapabiliriz, bunu düşünmemiz lazım. Bunu da özellikle tüm medya kuruluşlarımızdan yazılı, görsel özellikle rica ediyorum."

  Bildiriler çözmüyor

  Erdoğan, bir başka soru üzerine, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü önceki gün akşam aradığını hatırlatarak, şunları söyledi: "Birleşmiş Milletler, NATO, AB üyesi ülkeler, dönem başkanları, Amerika hepsinin bu noktadaki düşünceleri çok açık, sert bir şekilde terör örgütüne yönelik olarak ortada. Tabii sadece bildiriler, açıklamalar işi çözmüyor. Müştereken, terör örgütünün bütün finansal kaynaklarına, oradaki barınma odaklarına yönelik alınması gereken tedbirler de var. Bu konularda tabii kendilerine çağrılarımız var. Bu çağrılara da fiili olarak olumlu cevap bekliyoruz. Bütün bunları da diplomasi başlığı altında büyüyecek, büyüyor."

  Birlikte katıldılar

  Başbakan Tayyip Erdoğan, şehitlerden Jandarma Kıdemli Çavuş Hasan Aygör’ün (25) Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’ne bağlı Armutlu Köyü’ndeki cenaze törenine katıldı. Başbakan Erdoğan, törene gelişinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç’la da el sıkıştı. 

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı