Ege Haberleri

EGE

  Moral seferberliği

  Burcu TANER / HÜRRİYET
  23.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de daha önce de lösemi teşhisi konulan ve küçük yaşlardaki mücadelesinden iyileşerek çıkan Kaan Özcan’ın (16) yolu yeniden hastaneye düşünce sadece ailesi ve arkadaşları değil, onlarca kardeşi, ablası, ağabeyi onun için seferber oldu.

  Kaan’ı mutlu etmek isteyen ve her çarşamba günü tedavi olduğu Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde eğlenceler düzenleyen Mutlu Olalım Projesi gönüllüleri, sosyal medyada da organizasyon yaptı. Küçük de olsa bir gülümseyiş için yola çıkan gönüllüler Facebook’ta “Kaan’ımıza Moral Desteği Verir misiniz” adlı sayfa açtı. O dakikadan itibaren Kaan’ı tanıyan tanımayan onlarca kişi, şifa dileklerini dilinin döndüğünce iletti. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından Kaan’a ulaşanlardan bazıları beraber gitar çalmaya, bazıları dans etmeye, bazıları futbol oynamaya, bazıları da sohbet etmeye çağırdı, Kaan için hayaller kurdu. Kimi komik videolarını, kimi dualarını, kimi küçük kızının Kaan’a hitaben yaptığı konuşmayı sayfaya yüklemeye başlayınca Kaan’ın odası da adeta bayram yerine döndü.


  Sadece inan ve sabret
  Yaşadıklarını anlatan Kaan Özcan, “Verilen destek beni çok mutlu etti. Sayfaya yazanlar arasında tanıdıklarım kadar tanımadığım da çok insan oldu. Aslında ilk başlarda pek gülmüyordum ama sonradan videolar, yazılar falan beni eğlendirdi, moral verdi” dedi. Önümüzdeki dönemde futbolla daha yakından ilgilenmek istediğini belirten Kaan, kendisine iyi dileklerini ileten insanlara yönelik bir mesajının olup olmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Sadece inan ve sabret. Herkese çok teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum.”


  Hastane bahçesinde çıktı
  Mutlu Olalım Projesi Başkanı Özlem Arman, tedavi sürecindeki pek çok insanın bazı zorlu dönemeçlerde moralinin bozulabildiğini, bunun en güzel panzehirinin de sevgi olduğunu vurguladı. Arman, “Biz de hastane bahçesinde oturup Kaan için neler yapabileceğimizi düşündük. Tabii bu epey uzun sürdü. Bir fikir buluyor, sonra vazgeçiyorduk. Bazı konularda yakın arkadaşlarına, ailesine danışıyorduk. En sonunda Kaan’ı tanıyan tanımayan tüm insanların sevgisini, desteğini ifade edebileceği bu yöntemi bulduk ve her paylaşımın onu nasıl mutlu ettiğine şahit olduk” diye konuştu.


  Sen kahramanımızsın
  Kaan’ı daha önceki tedavi süreçlerinden ve çocukluğundan bu yana tanıdığını kaydeden Özlem Arman, “Kaan fotoğraftan müziğe kadar pek çok alanda yetenekli bir çocuk. O sayfaya yazılanlar arasında dikkatimizi çeken bir şey var. İnsanlar ona ‘Sen bizim kahramanımızsın’ diyor. Kaan gerçekten de cesareti ve azmiyle örnek oluyor. Biz onu çok seviyoruz. Bir gülümsemesiyle bize dünyaları veriyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı