İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Moody’s: Liradaki zayıflık Türkiye’nin kredi notu için olumsuz

DHA
16.04.2018 - 17:04Son Güncelleme :
Moody’s: Liradaki zayıflık Türkiye’nin kredi notu için olumsuz
DHA

Hilal Sarı / İstanbul, 16 Nisan (DHA) – Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s liradaki değer kaybının Türkiye’nin kredi notu için olumsuz olduğunu söyledi ve bu yıl dolara karşı en kötü performans sergileyen gelişmekte olan ülke parasının lira olduğunu vurguladı.
Moody's değerlendirmesinde, değer kaybı süren liranın bu yıl gelişmekte olan ülke paraları arasında en kötü performansa sahip para birimi olduğunu belirtildi ve dolara karşı yüzde 7.0’nin üzerinde değer yitirdiğine dikkat çekildi ve şöyle denildi:
“Türkiye’de hükümet 2019 seçimleri öncesinde neye mal olacağına bakmadan ekonomiyi büyütüyor.
“Liradaki zayıflık Türkiye’nin ulusal kredi notu için olumsuz.
“Bu gergin durum Türkiye’nin dinamik ekonomisinden aldığı temel gücü ve ok güçlü mali göstergeleriyle yüksek ve artan dış kırılganlığı arasındaki hassas denge için önemli bir test.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Moody’s: Liradaki zayıflık Türkiye’nin kredi notu için olumsuz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı