« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Monza'da zirve çok kalabalık olacak

Monza'da çok yakın bir zirve mücadelesi olacağı tahmininde bulunan Kimi Raikkonen, takımı Lotus'un ise ihtiyacı olan hızı bulmakta zorlandığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre,Mercedes, Ferrari ve McLaren'in güçlü bir grafik çizdiği Monza'da Raikkonen yarış temposunda iyi görünürken, hafta sonunun geri kalanı için çok iç açıcı konuşmadı.

"Şurası kesin ki en hızlı değiliz. Zaten en hızlı olmayı da beklemiyorduk. Bence son yarış biraz yanıltıcıydı. Kötü bir Cuma günü değildi ama yarın ilk sıralar için mücadele etmek çok zor olacak."

"Elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız çünkü zirvenin birbirine çok yakın olacağını düşünüyorum. Çok fazla viraj olmadığı için araçlar arasında da çok fark olacağını düşünmüyorum. Çok yakın olacak ama görmek için sıralamaları beklemek zorundayız."

Raikkonen'e göre, daha hızlı olan orta sert hamurun ise ancak ikinci turda ısınıyor olması bir sorun oluşturabilir.

"Lastikleri ilk turda çalıştırmak gerçekten kolay değil. İlk turda yeterince hızlı olamazsınız çünkü KERS'inizi kullanamazsınız. Eğer KERS'inizi kullanırsanız, onu şarj etmek için bir tur daha atmanız gerekir. Durum biraz karışık ancak ilk turda en hızlı zamanı elde etmek çok zor."


Bunları da Beğenebilirsiniz