Dünya Haberleri

  Monica diyet şirketini batırdı

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UÇKURGATE skandalının baş kahramanı, eski Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky'nin reklam yıldızlığı ve sözcülük girişimi Jenny Craig diyet firmasını mali kıskaca sürükledi.

  Jenny Craig firması, Monica Lewinsky'nin rol aldığı reklam filmlerini bir ay sonra geri çekerken, eski stajyerin yıldız gibi öne çıkarılması markanın itibarını zedeledi. Reklam danışmanı Mark Greenspun ‘Tartışmalı bir kişiyi reklamlarda oynatırsınız ya çok kazanırsınız ya çok kaybedersiniz, ortası yok’ dedi.

  Zaten mali açıdan sıkıntıda olan Jenny Craig firması, Monica Lewinsky yüzünden iyice battı. Geçen sene 672 bin dolar zarar eden Jenny Craig, bu yılın ilk dört ayında yaklaşık 4 milyon dolar kaybetti ve hisseleri sürekli düştü. New York Borsası gerekli kriterlere uymadığı için Jenny Craig hisselerinin kotasyonunu askıya aldı.

  KÖTÜ BİR SEÇİMDİ

  Uzmanlar, Monica'nın, Jenny Craig için iyi bir seçim olmadığını, özellikle fazla kiloların atılması için uygun bir model oluşturmadığını söyledi. Bir ay süren Monica Lewinsky reklam kampanyası yaklaşık 7,5 milyon dolar zarara yol açtı. Lewinsky, reklamlarda, Jenny Craig diyeti ile 15 kilo kadar verdiğini söyleyerek fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere aynı diyeti tavsiye ediyordu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı