« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Monaco'dan 7.kupa

Malezya Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon Juan Monaco oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Finalde Fransız rakibi Julien Benneteau 'yu mağlup eden Arjantinli tenisçi bu yılki dördüncü, toplamdaysa 7. Şampiyonluğuna ulaştı.

Malezya Açık Tenis Turnuvası'nın finali 2 numaralı seribaşı Juan Monaco ile 7 numaralı seribaşı Julien Benneteau'yu karşı karşıya getirdi.

Maça Fransız Benneteau servis kırarak başlasa da 4. Oyunda monaco rakibine karşılık verdi ve 2-2'de beraberliği yakaladı. Setin 8. Oyununda Arjantinli Monaco bir kez daha servis kırdı ve bir sonraki oyunda set için servis kullandı. Kendi servisinde 3 set puanını değerlendiremeyen Monaco, servisini kırdırınca skor 5-5'te bir kez daha eşitlendi. 20 dakika süren 12. Oyunda bir kez daha servis kırma başarısı gösteren Monaco ilk seti 7-5'lik skorla kazandı.

KUPA MONACO'NUN- FOTO GALERİ

İkinci sete 2 oyuncu da servis kırarak başladı. 5. Oyunda rakibinin servisini bir kez daha kıran Benneteau set boyunca bu avantajını korudu ve 6-4'lük skorla durumu 1-1 yaptı.

Maçın final setinde oyuncular servis oyunlarında daha dikkatliydi. İlk 5 oyunda servis kıran olmazken, 6. Oyunda Monaco servis kırarak avantaj yakaladı. Setin geri kalanında bu avantajını koruyan Monaco, seti 6-3, maçı da 2-1 kazanarak kariyerinin ilk sert zemin şampiyonluğuna ulaştı. Bu galibiyetle bu sezonki 4. Şampiyonluğunu yaşayan Arjantinli tenisçi, dünya klasmanında da 11.'likten 10.'luğa yükseldi.

Kariyerinin 199. Turnuvasında ilk şampiyonluğunu kazanmak için korta çıkan Benneteau içinse sonuç tam bir hayal kırıklığıydı. Kariyerindeki 7. Finali de kaybeden 30 yaşındaki Fransız oyuncu şampiyonluğu başka bir bahara erteledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler