« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Monaco'da büyük buluşma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa'nın show başkentlerinden biri olan Monaco, geçtiğimiz hafta büyük bir buluşmaya sahne oldu. Bu buluşma belki de dünyanın en zengin kulüp üyelerinin ilk buluşmasıydı. Dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan Ferrari sahipleri (Ferrarist diye de anılıyorlar) bir kulüpte birleşerek yıllık ilk buluşmalarını burada gerçekleştirdiler.

Büyükler için yapılan bu oyuncakların değeri 50 milyarla 200 milyar arasında değişiyor. Aslında Ferrari satın alan birisi bir otomobilden ziyade, kendisine bir kimlik de satın alıyor. Çünkü iktidar ve gücün bir göstergesi Ferrariler, üzerlerinde çorabından eldivenine, şapkasına kadar Ferrari markası taşıyan yaşlı kurtlar bir de genç sevgilileriyle Monaco sokaklarında boy gösterdiler.

Campari'nin sponsorluğunda çok büyük reklamlar ve masraflarla gerçekleştirilen bu buluşmada göstermelik bir yarıştan sonra Gloria Gaynor'ın da katıldığı bir gala gecesi ile ödüller dağıtıldı.

TÜRKİYE YOKTU

96 yılında Türkiye'de 4 adet Ferrari satılırken, 1997 yılında tam 21 adet Ferrari satılmış. Türkiye'deki Ferrari sahipleri bu organizasyona katılmamış. Çünkü Ferrari sahipleri henüz Ferrari kültürü ile tanışmamış. Arabaların çoğu garajlarda yatıyor. Türkiye temsilcilerinin açıklamasına göre, önümüzdeki günlerde Türkiye'deki Ferrari sahipleri de biraraya getirilerek bir kulüp oluşturacak.

İTALYA İLK SIRADA

11 ülkeden 120 Ferrari'nin katıldığı buluşmada, en çok araba ile İtalya temsil edildi. 72 İtalyan'ın katıldığı buluşmada, en çok ilgiyi F50 modeli çekti.

Ferrari'nin efsane modelleri

355, 355 Challenge, 456 GT, 308, F 40, F 50, 348 TS, 512 TR, 550 Maranello, 250 GTE 2+2, 129 AD, Mondial T, 400 I, 208 GS; Testarossa, 412, 348 TB, 328 GTS, 275 GTB/4, 365 Spider California.

Hangi ülke kaç Ferrari ile geldi

Büyük buluşmaya, Avusturya bir, Belçika yedi, Fransa iki, İngiltere dört, Jersey & Guernsey bir, Hollanda bir, İtalya yetmişiki, Monako altı, San Marino iki, İspanya ondokuz, İsviçre beş Ferrari ile katıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz