« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Monaco zevkli olacak"

Sebastian Vettel, Formula 1 taraftarlarının, bu yılki Monaco Grand Prix'de gerçek bir yarış ziyafeti çekebileceklerini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"Sollama" ve "Monaco" kelimelerinin nadiren bir araya geldiği Monte Carlo'nun dar caddelerinde temiz bir geçiş yapmak neredeyse imkansıza yakın.

Bununla birlikte, DRS, KERS ve Pirelli lastiklerindeki hızlı aşınmanın bir araya gelmesiyle bu yılki yarışta durumun farklı olacağı tahmin ediliyor.

Vettel, "Geleneksel olarak Monaco sollamanın çok zor olduğu bir yer, ancak bu yıl, lastikler sebebiyle geçişler mümkün olabilir. Bazı pilotlar eski lastiklerle yarışırken, bazıları yenilerle mücadele ediyor olacak. Daha önceki yarışlarda gördüğümüz gibi, arada büyük bir fark oluyor. Burada da bu farkı görebiliriz" diye konuştu.

Bu sezon 5 yarıştan 4'ünde podyumun tepesine çıkan Alman pilot, şu ana kadar Monako'da zafer kazanamadı. Bununla birlikte sıralamalarda avantajını da kullanmayı düşünen Vettel, yılın en prestijli yarışlarından biri olan Monte Carlo'da hafta sonunda mutlu sona ulaşmayı amaçlıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz