« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Monaco Radamel Falcao ve James Rodriguez'i neden sattı?

Fransa Ligi ekibi Monaco'nun, geçen yılki harcamalarından sonra bu sezon kadrosunu daha da güçlendirmesi bekleniyordu. Ancak beklentiler boşa çıktı hatta takımın iki as oyuncusu Radamel Falcao ile James Rodriguez, Manchester United ve Real Madrid'e gönderildi. Bu transferin arkasında tarihin en pahalı boşanmasının olduğu ortaya çıktı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Monaco'nun sahibi Rus oligark Dmitry Rybolovlev, eşi Elena Rybolovlev ile eboşanırken; mahkeme 4.5 milyar Dolar tazminat ödemisine hükmetti. Pahalı boşanmanın ardından Rybolovlev, Monaco'ya su gibi para akıtma politikasına son verdi. İlk olarak da yaklaşık 80 milyon dolar olan kulübün vergi borcu nedeniyle Falcao ve James Rodriguez'i elden çıkardı.

DAVA SONRASI NELERİ KAYBETTİ?

4.5 milyon Dolar'lık belirlenirken oligark'ın gayri menkulleri ve Yunanistan’da bulunan özel adası da hesaba katıldı. Çiftin 13 yaşındaki kızı Anna’nında velayetini kazanan Elena Rybolovleva, kızının eğitimi sırasında kullanılması için satın alınan New York’taki Central Park manzaralı 88 milyon değerindeki evin de haklarına sahip oldu.

Elena Rybolovleva’nın 24 yıl süren evliliği bitirme nedeninin kocasının partilerle geçen hızlı hayatı ve bu partilerde genç kızlarla fazla yakınlaşması olarak ifade edilmişti.

Monaco Radamel Falcao ve James Rodriguezi neden sattı


Bunları da Beğenebilirsiniz