« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Monaco korkuyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Devler Ligi’nde Cimbom ile eşleşen Fransızlar kara kara düşünüyor

UEFA ve Süper Kupa'yı kazanan G.Saray'la aynı grupta mücadele etmenin kendileri için şanssızlık olduğunu belirten teknik direktör Claude Puel ‘‘Real Madrid gibi yıldızlar topluluğunu yenmek kolay değil. G.Saray'ın gücünü biliyoruz. Böyle bir takımdan korkmamak mümkün değil’’ dedi.

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde Avrupa Fatihi Galatasaray ile aynı grupta mücadele edecek olan Monaco'nun hem futbolcuları hem de yöneticileri Cimbom'dan korktuklarını açıkca ifade ediyor. Fransız yöneticiler, Galatasaray'ın gücünü kabul ettiklerini, buna rağmen iyi futbolculara sahip olduklarını, topun da yuvarlak olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade ettiler.

PSİKOLOJİK BASKI

Futboldan Sorumlu Başkan Emile Rossi ve teknik heyet, Galatasaray ile aynı grupta olmalarını kendileri açısından şanssızlık olarak değerlendirdi. Yöneticiler, 'Bugün G.Saray formda. Büyük bir başarıya imza atarak Avrupa Şampiyonu olmuştur. Bununla da yetinmeyip Real Madrid gibi yıldızların dolu olduğu bir kulübün elinden Süper Kupa'yı almıştır. Hem de bu bizim evimizde, gözümüzün önünde. Böyle bir kulübü alkışlamakla kalınmaz, bu kulüple eşleştiğimizden dolayı elbette korkar ve tebdirlerimizi alarak oyunumuzu oynarız. Top yuvarlaktır. Bir de o günkü moralimizi yüksek tutarak psikolojik baskıyı lehimize çeviririz’ dediler.

YÖNETİME SİTEM

Monaco fotbolcularının antrenmanlarını yaptıkları La Turbie Stadı'na gittiğimizde Futboldan Sorumlu Başkan Emile Rossi ile görüştük, Ancak Türk gazetecisi olduğumuzdan dolayı bizi saha içine almak istemedi. Gerekçe olarak da

Monaco'dan giden gazetecileri Galatasaray Kulübü'nün yetkililerinin saha içine almadığını ve kendilerinin de buna misilleme yaptıklarını açıkladı.

Rossi, ‘Galatasaray Kulübü yetkililerine söyleyin, bizimle iyi ilişkiler kursun. Biz onlarla kardeş kulüp olmayı istiyoruz. Onlar bizim gazetecilerimizi saha içine almamakla bizi üzmüştür.

Biz de size misilleme yapmak zorunda kaldığımız için özür dileriz’ diyerek Galatasaray Kulubü'ne sitemde bulundu.

EMRE'Yİ İSTERİZ AMA

Rossi'ye Galatasaraylı Emre'ye talip olup, olmadıklarını sorduğumuzda ise ‘Avrupa Şampiyonu olmuş bir kulüpten Emre gibi büyük bir oyuncuyu kulübümüzde görmek elbette isteriz. Ancak şu ana kadar hiçbir girişimimiz olmadı. Emre'nin oyununu çok beğeniyoruz’ dedi.

PUEL DÜSÜNCELi

Sakat oyuncularından dolayı bir hayli sıkıntılı olduğu gözlenen teknik direktör Claude Puel futbolcuları hakkında bilgi vermekten kaçınırken, 6 Eylül'de Marsilya, 12 Eylül'de de Galatasaray maçına kadar sakatları iyileştirmeye çalışacaklarını söyledi. Galatasaray'la Şampiyonlar Ligi'nde eşleşmelerinin kendileri için şanssızlık olduğunu belirten teknik patron Puel, ‘‘Biz de iyi futbol oynuyoruz. G.Saray güçlü takım olabilir ama topun da yuvarlak olduğunu unutmamak gerekir. Bu arada G.Saray'ın Monaco'da Süper Kupa'yı alması bizi çok sevindirdi. Real Madrid gibi starlarla dolu bir ekibi yenmek hiç de kolay değildir. Böyle bir takımdan korkmamak mümkün değil. G.Saray'ı kupayı aldığı için kutluyorum’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler