BURSA HABERLERİ

Moloz Yığınlarıyla Çevre Katliamına Son

IHA
22.07.2015 - 14:22Son Güncelleme :

BURSA’YA YENİDEN ‘YEŞİL’ KİMLİĞİNİ KAZANDIRMAK İÇİN ÇEVRE YATIRIMLARINA AĞIRLIK VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİR TARAFTAN İNŞAAT ATIĞI HAFRİYATLARI KAÇAK OLARAK DÖKEN FİRMALARA CEZA KESERKEN, DİĞER TARAFTAN KONTROLLÜ HAFRİYAT DÖKÜM SAHALARINA AKÇALAR MEVKİİNDE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ.

IHA

Bursa’ya yeniden ‘yeşil’ kimliğini kazandırmak için çevre yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan inşaat atığı hafriyatları kaçak olarak döken firmalara ceza keserken, diğer taraftan kontrollü hafriyat döküm sahalarına Akçalar mevkiinde bir yenisini daha ekledi.
Büyükşehir Belediyesi, önemli bir çevre meselesini daha çözüme kavuşturuyor. Daha önce Hamitler TOKİ konutlarının kuzeybatısında bulunan alanı hafriyat döküm sahası olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi, kaçak ve kontrolsüz hafriyat dökülmesinin önüne geçmek için yeni sahalar açıyor. Belediyeden izinsiz kaçak olarak rastgele hafriyat atıklarını çevreye döken firmalara araç başına 146 bin TL para cezası uygulayan Büyükşehir Belediyesi, kaçak dökümleri önlemek amacıyla Akçalar mevkiindeki boşaltılmış bir taş ocağını da Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiralayarak hafriyat döküm sahasına dönüştürdü. Bu sayede kentin batı yakasında faaliyet gösteren inşaat firmalarının atıklarını rahatlıkla dökebileceklerini kontrollü bir saha da Bursa’ya kazandırılmış oldu.
Akçalar’daki hafriyat döküm sahasında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha önce taş ocağı olarak kullanılan alanın doldurulmasıyla aynı zamanda doğadaki bir yaranın da kapanmış olacağını söyledi. Kontrolsüz hafriyat atıklarının önemli bir çevre meselesi olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaçak döküm yapan inşaat firmalarına araç başına 146 bin lira para cezası kesildiğini hatırlatarak, tüm firmalarını kontrollü hafriyat sahalarını kullanmaları konusunda uyardı. Hafriyat atıklarının sadece belediyelerin gösterdiği yerlere dökülebileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Hem çevreyi korumak hem de inşaat firmalarına kolaylık sağlamak amacıyla kentin farklı noktalarında hafriyat döküm sahaları oluşturuyoruz. Mudanya Altıntaş ve Kestel Erdoğanköy mevkiinde de hafriyat sahalarımız var. Akçalar’daki bu taş ocağını da Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiraladık. Bu alanı doldurarak çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Moloz Yığınlarıyla Çevre Katliamına Son hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Moloz Yığınlarıyla Çevre Katliamına Son haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı