Gündem Haberleri

  Molotoflu saldırganlar kendilerini yaktı

  12 Haziran 2013 - 09:43Son Güncelleme : 12 Haziran 2013 - 00:01

  Taksim Meydanı'na yapılan müdahale sırasında polise molotof atan bazı kişiler kendilerini yaktı.

  Taksim Meydanı’na sabahın erken saatlerinde çok sayıda polisle müdahale edildi. Müdahalede AKM ve Atatürk Anıtı'ndaki parti bayrakları ve flamalar söküldü. Polis Gezi Parkı'na herhangi bir müdahalede bulunmadı.

  POLİSE MOLOTOF ATARKEN KENDİLERİNİ YAKTILAR / FOTO GALERİ

  İŞTE BUGÜNKÜ YARALI BİLANÇOSU P/ HABER

  Yapılan polis müdahalesi sırasında aniden ortaya çıkan ve molotoflu saldırı gerçekleştiren bazı kişiler dikkat çekti. Sosyal medyada çok tartışılan ve bir göstericinin belinde silah olduğunu gösterdiği iddia edilen fotoğrafa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cevap verdi. Vali Mutlu twitter'da yaptığı açıklamada belinde silah olduğu iddia edilen kişinin SDP'li olduğunu ve yakalandığını açıkladı. Göstericinin üzerinden 9 mm çapında tabanca çıktığı öğrenildi.

  Polise molotof kokteyli ve havai fişek atan saldırganlar sosyal medyada da gündemin ilk sırasına oturdu. Twitter’da yapılan yorumlarda molotofçuların polis müdahalesi ile aynı anda ortaya çıktığı ve organize bir şekilde polise saldırıda bulunduğu yazıldı.

  GÖSTERİCİ KENDİSİNİ YAKIYORDU


   

  KENDİLERİNİ YAKTILAR

  Bu arada bazı saldırganlar polise molotof atarken kendilerini yaktı. Yanan kişiler diğer eylemcilerin yardımıyla söndürüldü. Polise molotof, havai fişek ve taşla saldıranlara Gezi Parkı eylemcilerinin de tepki gösterdiği görüldü.

  15 GÜN SONRA BUNLAR YAŞANDI


  VALİ KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu iddialara önce basın toplantısında daha sonra ise twitter üzerinden cevap verdi. vali Mutlu yazdığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

  -Taksim'de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı.O SDP'li bir eylemci.

  -Kişinin adı U. B.Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum,bilginize.


  Polise molotof kokteyli ve havai fişekle ile saldırdıktan sonra yapılan baskında gözaltına alınan U.B

  POLİS SDP BİNASINI BASTI

  VALİ MUTLU ‘BELDE ŞİŞKİNLİK İDDİALARI’NA CEVAP VERDİ

  BAKAN’DAN “SİVİL POLİS Mİ” AÇIKLAMASI

  TAKSİM'DE 3.5 SAATLİK FIRTINA

  MOLOTOFÇULAR ANİDEN ORTAYA ÇIKTI / FOTO GALERİ

  KİM BU MOLOTOFÇULAR


  TOMA’NIN İMDADINA TOMA YETİŞTİ / WEB TV  Polise havai fişek düzeneği ile saldıran kişinin belindeki kabarıklık dikkat çekti. Sosyal medyada beldeki cismin silah olduğu iddia edildi.  Havai fişek atan aynı kişinin daha sonra polise molotof kokteyli ile de saldırdığı görüldü.

  Polise saldıran bazı eylemcilerin ellerinde telsiz olduğu da iddia edildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise bazı marjinal grupların kendi aralarında telsizle iletişim kurduğunu söyledi.

  Atılan molotoflar neticesinde bazı TOMA'lar zarar gördü.

  Müdahalenin başlamasıyla birlikte bölücü örgüt PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini taşıyan bazı kişiler Taksim Meydanı'nda görüldü.

  DÜNYA TELEVİZYONLARINDAN 'ORTAK YAYIN'

   

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 436 Yorum }
  • ali vurral 12.6.2013 00:27:45
   yanan kisinin su anki durumu nedir
  • Elif Berent 11.6.2013 22:50:44
   yazıklar olsun provakötörlere
  • serkan dilek 11.6.2013 22:50:30
   polise uzanan eller kirilsin, ilahi adalet..
  • Mustafa Bas 11.6.2013 22:18:44
   Geziye sonsuz destek.Ama bu molotoflu ve yakıcı yıkıcıları polis neden yakalayıp götüremiyor.Yüzde 99 barışçı vatandaşı karalıyor bunlar.
  • mesut uğurlu 11.6.2013 22:09:59
   polise uzanan eller kırılsıııııııııııın,allahınızdan bulun inşallah..
  • AGNOSTİK FenerbahCHE 11.6.2013 21:52:30
   Umarım bir an önce sağlıklarına kavuşurlar....O meydanda Polis de dahil burnu kanayan her yurttaşımızın vebali AKP nin üzerindedir.Yeter artık bu ülkeyi rahat bırakın....
   
  HaberlerGalatasarayFenerbahçeAlmanyaniobeburçsurvivorışid