Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Molotofçu bilmecesi

  Hürriyet Haber
  16 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 16 Mart 1999 - 00:01

  Mavi Çarşı'yı cehenneme çeviren teröristlerden birinin yakalandığı anonsu bomba gibi patlarken, gözaltına alınan 25 yaşındaki Marmara Üniversitesi öğrencisi Altan Akın Akıncı'nın olayla ilgisinin olmadığı iddia edildi. Durumu ve olaydaki rolü hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen Akıncı'nın sorgusuna, halen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Bürosu'nda devam edildiği belirtildi. Kadıköy'e teslim edilen bu kişinin bir ihbar üzerine gözaltına alındığını belirten Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise söz konusu polis ekibinin yaptığı anonsun yanlış olduğunu kaydederek, böyle bir anonstan dolayı ekipte görevli polisler hakkında soruşturma açıldığını, polislerin açığa alınabileceğini söylediler. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Bürosu'na gelen anne Pamuk Akıncı ise oğlunun olay günü kendisiyle birlikte çalıştığı sendikanın genel temizliğini yaptığını ifade ederek, evladının masum olduğunu savundu.

  POLİS İFTİRA EDİYOR

  Oğlunun daha önce üniversite olayları sırasında da gözaltına alındığını belirten Pamuk Akıncı, ‘‘Ellerinde bizim adresimiz varmış. Bu sabah eve gelip oğlumu aldılar. İftira atıyorlar’’ dedi. Aliminyum fabrikasında işçi olan baba Hamit Akıncı ise oğlunun suçsuz yere teşhir edildiğini iddia ederek, şunları söyledi: ‘‘Saat 06.00 sıralarında 3 kişi kapıya geldi. Ne istediklerini sordum, 'Altan burada mı kalıyor ?' diye sordular. İçerde yattığını söyleyince merak etmememizi, bir olayla ilgili ifadesine başvuracaklarını söylediler. Altan'ı uyandırdım ve birşey olup olmadığını sordum. Hiçbirşey olmadığını söyledi. Sonra polislerle ifade vermesi için gönderdim. Sabah işyerinde radyoda haberleri izlerken oğlumun ismini duydum. Hangi olayla ilgili alındığını duyunca dehşete kapıldım.’’

  Beyazgül'lerin evinde kara gün

  Göztepe'deki Mavi Çarşı'da yaşamını yitiren 39 yaşındaki Zeynep Nezahat Beyazgül'ün cenazesi, bugün Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde toprağa verilecek. Eşinden 5 yıl önce boşandığı belirtilen ve İstanbul İçmeler'de 13 yaşındaki ikiz kızları Semra ve Selda ile birlikte oturan Zeynep Nezahat Beyazgül'ün cenazesi, Beylikbağı Aşık Veysel Caddesi'nde yan yana oturan evli kızları Sema Öztürk ile Sabriye Yaman'ın evlerine getirildi. İstanbul'da başka akrabası olmadığı için cenazesinin Gebze'de toprağa verilmesini kararlaştıran Beyazgül'ün kızları ile damatları, Almanya'da bulunan bazı akrabalarının beklendiğini, bu nedenle cenazeyi bugün toprağa vereceklerini bildirdiler.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı