Gündem Haberleri

  Molotof atılan otobüste yanan Serap öldü

  07 Aralık 2009 - 10:32Son Güncelleme : 07 Aralık 2009 - 16:06

  Sadece İETT otobüsüne binip evine gidecekti. Küçükçekmece'de bindiği otobüsü ateşe verdiler. Serap, alevlerden kavruldu. 29 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitirdi.

  OTOBÜSÜ YAKTILAR - WEB TV     

  GENÇ KIZ HASTANEYE KALDIRILDI - FOTO GALERİ

  BAŞBAKAN SERAP'I ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ /WEB TV       

  İŞTE SERAP'IN KATİL ZANLILARI / WEB TV            

  17 yaşındaki Serap Eser, 8 Kasım günü Kanarya Mahallesi'nde durakta yolcu almak için bekleyen İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması yüzünden yaralanmıştı. 29 gün komada kalan Serap, bu sabah yaşamını yitirdi. Hastaneden yapılan açıklamada Serap'ın enfeksiyona bağlı organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

  'YILBAŞINA KADAR HASTANEDEN ÇIKARIM DİYORDU'

  Abisi Ümit Eser, Serap'ın durumunun son birkaç gün içinde bozulduğunu, arife günü fenalaştığını ve daha sonra durumunun gittikçe kötüleşerek yoğun bakıma alındığını anlattı.

  Serap Eser'e annesinden deri nakli yapıldığını bildiren Eser, annesinin de şu an aynı hastanede tedavi altında olduğunu, kız kardeşinin öldüğünü henüz bilmediğini kaydetti.

  Fenalaştığı son günlere kadar kardeşiyle konuştuklarını dile getiren Eser, “Serap kendine göre 'Ben yılbaşına kadar çıkacağım buradan” diyordu. Derslerini düşünüyordu. Zaten olay dershaneden dönerken, akşam üzeri oldu. İndiği durakta bir ışıklandırma yok. Buna hep kızıyorduk. Birileri bekliyordu. O gece babam Serap'ı almaya gitti. Orada o gece de birilerini fark etmiş, orada oturan birkaç kişi diye düşünmüş. O sırada otobüs gelmiş durduğunda içinden yanarak bir kız düşmüş, babam baktığında kendi kızı olduğunu görüyor” diye konuştu.

  Öte yandan, Serap Eser'in yakınlarından bazıları basın mensuplarına saldırdı. Bunun üzerine güvenlik güçleri hastaneye gelerek önlem aldı. Güvenlik güçleri, ortamı sakinleştirdikten sonra hastaneye sığınan gazetecileri dışarı çıkardı.

  6 KİŞİ TUTUKLANDI

  Saldırı ile ilgili gözaltına alınan 6 şüpheli 26 Kasım günü Beşiktaş’daki İstanbul Adliyesi’ne çıkarılmıştı.

  İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliği’nce sorgulanan 4’ü çocuk 6 şüpheli, yasadışı örgütü üyesi olmak, patlayıcı madde atarak adam öldürmeye teşebbüs ve kamu malına zarar vermek suçlarından tutuklandı.

  BAŞBAKAN TERÖR OLAYLARINDA SERAP ÖRNEĞİNİ VERMİŞTİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Haliç Tersanesi’nde, üç vapurun denize indirilmesiyle nedeniyle düzenlenen törende, “Sokakları illegal eylem alanı haline getirenlere çocuklara, şöyle öyle diyenlere sesleniyorum. O çocuklara molotof kokteyli attıran, o çocukları terörist eylem için kullanan kim? Serap yavrumuzu otobüste molotofkokteyliyle yakanlar kim? O çocuk değil mi? O çocukları mazlum göstereceksin o molotofkoteyli ile yanan yavruyu ne göstereceksin.Neyle izah edeceksiniz? ” demişti.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 776 Yorum }
  • ahmet kabil 8.12.2009 01:39:31
   neymiş çocuklar molotof atıyormuş attıkları molotof bir insanın ölümüne neden oluyorsa demekki o bir silaha dönüşmüştür
  • gülay topcuol 8.12.2009 01:16:24
   ben önce kızını kaybetmiş olan aileye allahtan sabır diliyorum.
  • Hasan ASLAN 8.12.2009 00:59:51
   Bu katil sürüsü o kadar çok ki...
  • İLKAY ÖZGÖÇMENOĞLU 8.12.2009 00:56:28
   BUNU YAPANLARIN ALLAH BELASINI VERSİN, İNŞALLAH VERİR! CANİLER!!!
  • ihsan burak atinc 8.12.2009 00:52:09
   al sana kürt açılımı bu hükümetin yapacağı iş ancak bu kadar ...
  • erdinç kaya 8.12.2009 00:41:59
   Bu namussuzca yapılan işler hak arama filan değil tamamen emperyalist devletlere taşeronluk...
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayburçniobePKKAlmanyaistanbul