« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Molde'de şok! Teknik direktör Moe kovuldu

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Molde'de, teknik direktör Erling Moe'nin görevine son verilerek, yerine Norveçli futbol efsanesi Ole Gunnar Solskjaer getirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda Fenerbahçe'nin rakipleri arasında yer alan Molde'de şok bir operasyon yapıldı. Mavi beyazlı kulüpte teknik direktör Erling Moe'nin sözleşmesi feshedilerek yerine Norveç futbolunun en önemli isimlerinden eski Manchester Unitedli futbolcu Ole Gunnar Solskjaer getirildi.

2011 yılında da çalıştırdığı Molde'ye tarihinde ilk şampiyonluğu yaşatan Solskjaer ile 3.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Aziz Yıldırım: Sen kimsin beAziz Yıldırım: Sen kimsin be!

Fenerbahçe'yi İstanbul'da 3-1 yenerek büyük sürpriz yapan Molde, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'ndaki 2 maç sonunda topladığı 4 puanla lider durumda.

Molde, 27 haftası geride kalan Norveç Ligi'nde ise 43 puanla 7. sırada.

Moldede şok Teknik direktör Moe kovuldu
MANCHESTER UNITED'IN EFSANELERİ ARASINA GİRDİ
1973 doğumlu Ole Gunnar Solslkjaer, 1990 yılında Clausengen Kulübü'nde başlayan profesyonel kariyerine 1995'te Molde'de devam etti. Burada bir yıl oynayan Solskjaer, daha sonra efsane olacağı Manchester United'e tranfser oldu ve 2007 yılına dek burada oynadı.

Moldede şok Teknik direktör Moe kovuldu
Teknik direktörlük kariyerine 2008-2011 yılları arasında Manchester United'ın rezerv takımını çalıştırarak başlayan Solskjaer, daha sonra 2011-2014 yılları arasında Molde'de görev yaptı. 2014'te kısa bir süre Galler ekibi Cardiff'in teknik patronluğunu yapan Solskjaer, aynı yıl Clausenengen takımının alt yapısında çalıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz