MERSİN HABERLERİ

Mogder Başkanı Selvi: “Mersin’i İyi Analiz Ederek Aday Belirleyin”

IHA
24.02.2015 - 10:13Son Güncelleme :

MOGDER BAŞKANI BEKİR SELVİ, SİYASİ PARTİLERİN GENEL MERKEZLERİNDEN, HAZİRAN AYINDA YAPILACAK MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE MERSİN’DEN ADAY GÖSTERİLECEK KİŞİLERİN, KENTİN SORUNLARINA HAKİM, HER ZAMAN HALKIN İÇİNDE OLACAK KİŞİLERDEN SEÇİLMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Mersin Oto Galericiler Derneği (MOGDER) Başkanı Bekir Selvi, siyasi partilerin genel merkezlerinden, Haziran ayında yapılacak milletvekili seçiminde Mersin’den aday gösterilecek kişilerin, kentin sorunlarına hakim, her zaman halkın içinde olacak kişilerden seçilmesini istedi.
MOGDER, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimde parti genel merkezlerinin Mersin’i iyi analiz ederek aday belirlemelerini istedi. MOGDER Başkanı Bekir Selvi, yazılı bir açıklama yaparak, aday belirleme sürecinde siyasi ile parti genel merkezlerini uyardı. Partilerin aday belirleme sürecinde çeşitli hatalar yaptıklarını belirten Selvi, “Biz Mersin’den seçilerek Meclis’te bizleri temsil edecek olan ’halkın vekilleri’nin, kentin sorunlarına hakim, sadece iktidar ya da muhalefet zihniyetiyle değil, Mersin’in faydasına olan işlerde tek bilek olabilecek kişilerden oluşmasını temenni ediyoruz. Halka vekalet edecek kişilerin halktan kopmadan, sadece seçim dönemlerinde değil, her daim bizlerin içerisinde, sıkıntılarımıza çözüm üretecek kişilerden oluşmasını istiyoruz” dedi.
Siyaseti bir meslek olarak değil, halka hizmet etme aracı olarak gören kişilerin milletvekili olarak belirlenmesi gerektiğinin de altını çizen Selvi, “Koltuk sevdası ile hareket edilmesi bu ülkeye verilebilecek en büyük zarardır. Siyaset bir meslek değil, halka hizmet etme aracı olmalıdır. Olaya böyle bakıldığı zaman aday belirleme sürecinin de ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Bizim derneğimiz siyasi bir dernek değil, tüm üyelerimiz istedikleri partiye oy verebilir. Fakat biz de Mersin’de partilerin belirlediği adaylara bakarak üyelerimiz ile bir istişare toplantısı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mogder Başkanı Selvi: “Mersin’i İyi Analiz Ederek Aday Belirleyin” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mogder Başkanı Selvi: “Mersin’i İyi Analiz Ederek Aday Belirleyin” haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı