MERSİN HABERLERİ

Mogder Başkanı Selvi: "Mersin Geleceğin İstanbul’u"

IHA
20.08.2015 - 17:23Son Güncelleme :

MOGDER BAŞKANI BEKİR SELVİ, MERSİN'İN GELECEĞİN İSTANBUL'U OLACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Mersin Oto Galericiler Derneği Başkanı Bekir Selvi, Mersin’in önümüzdeki 10 yılda çok hızlı bir gelişim göstereceğini belirterek, "Mersin, bölgenin parlayan yıldızı" dedi.
Selvi, Mersin’in önümüzdeki yıllarda çok büyük bir hızla Türkiye’nin sayılı şehirleri arasına gireceğini kaydetti. Kentin başından sonuna kadar önemli revizyonlar ile yenilendiğini kaydeden Selvi, "Türkiye’nin sayılı limanlarından birine sahip olan kentimiz, serbest bölgesi ile demiryolu, karayolu ulaşımı ile önümüzdeki süreçte hizmete girecek Çukurova Bölgesel Havaalanı ile Mersin-Antalya Karayolunun açılacak tüneller ile Organize Sanayi Bölgesi yatırımları ile keşfedilmemiş turizm alanları ile bölgenin parlayan yıldızıdır. Kentimiz dört bir yanında yapımı devam eden projeler ile adeta dev bir inşaat şantiyesini andırmakta, bu projeler bitirilip faaliyete girmesi ile birlikte de Avrupai bir yatırım merkezi haline gelecektir" diye konuştu.
Marmara havzasında artık yatırım yapacak sanayi alanlarının tükendiğini savunan Selvi, "Marmara havzasının doluluk oranı çok yüksek. Yatırımcı artık limanı, demiryolu, havayolu ve karayolu ulaşımı kolay, serbest bölgesi olan illeri tercih ediyor. Hal böyle olunca da Türkiye’de Mersin’e alternatif bir il karşımıza çıkmıyor. Mersin sanayide, ticarette, sporda, turizmde hızla gelişen, bu gelişimi Türkiye’ye doğru aktarma çabasında olan bir il. Kentimizde yapılan çalışmalar tam manasıyla tamamlandığı taktirde Mersin’in hızına hiç bir ilimiz yetişemez" şeklinde konuştu.
Bu noktada Mersin’in en önemli kazancının bürokrasinin, yerel yönetimler ile uyum içerisinde çalışması olduğunun altını çizen Selvi, "Sayın Valimiz Özdemir Çakacak göreve geldiği günden itibaren tam bir Mersin aşığı gibi çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve alt birim belediye başkanlarımız da yaptıkları çalışmalar ile kentin geleceğine ışık tutma çabasındalar. Son yerel seçimler ile Büyükşehir Belediyesinin sınırlarının genişletilmesi, Mersin’in hızına hız kattı. Biz sektörel dernekler olarak şuna inanıyoruz ki, Mersin ne kadar gelişirse bizlerin sektörleri de o kadar gelişim gösterecektir. Yaptığımız yatırımların değeri artacaktır" ifadelerini kullandı.
"OTOGAR SORUNUN ÇÖZÜLMESİNE SEVİNDİK"
Mersin Oto Galericiler Derneği olarak geçtiğimiz yılbaşından bu yana Mersin’de yaşanan ve halkı perişan eden otogar sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Selvi, şöyle devam etti; "Mersin Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firma ve otogarda işletmesi olan yatırımcıların yoğun çabası sonrasında bu sorunun ortadan kalkması bizleri Mersinliler adına mutlu etti. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte biz oto galericilerin sorunları da çözüme kavuşacaktır. Bizler bu kentin kaldırımlarını işgal eden işgaliyeciler olarak görülmek istenmiyoruz. Ne bürokraside, ne yerel yönetimlerde işgaliyeci olarak tanımlanmak değil, istihdam sağlayan, yatırım yapan, Mersin ekonomisine ciddi katkılar sağlarken, ödediğimiz vergiler ile merkezi yönetime bir nebze de olsa destek olan yatırımcılar olarak bize sunulan ’mevcut oto galericiler sitesine taşının’ dayatmasından ve yanlışından bir an evvel dönülerek, yatırımcı dernek üyelerimiz ile istişare halinde tespit ettiğimiz Mersinliler’in daha kolay ulaşabileceği alanda, yeni bir oto galericiler sitesi kurmak hedefindeyiz. Bu konuda da Sayın Valimiz Özdemir Çakacak ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’dan desteklerini esirgememelerini ve Sayın Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile görüşerek tespit ettiğimiz Mezitli’deki alana Mersin Oto Galericiler Sitesi’ni kurmamıza destek olmalarını bekliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mogder Başkanı Selvi: "Mersin Geleceğin İstanbul’u" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mogder Başkanı Selvi: "Mersin Geleceğin İstanbul’u" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı