ANTALYA HABERLERİ

Modern Haller Kuruluyor

IHA
03.07.2015 - 11:54Son Güncelleme :

BELDELERDE BULUNAN HALLER, MODERN BİR BİNADA TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK.

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, beldelere yayılan halleri modern bir yapıda tek çatı altında buluşturacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in büyük önem verdiği uygulama kapmasında ilk bölge hali Finike’de inşa edilecek. Sahilkent, Hasyurt, Turunçova halleri tek noktada birleştirilecek.110 satış yeri bulunacak yeni hal kompleksinde, çağdaş ve modern şartlarda hal hizmeti sunulacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Hizmetleri Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, “Sahilkent, Hasyurt, Turunçova halleri birbirine çok yakın. Binaları çok eski ve ekonomik ömrünü doldurmuş haller. Finike Türkiye’nin narenciye deposu. Dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Finike’ye bu durum yakışmıyor. Tüccarlarımız, yurt dışından gelen iş ortaklarını bu derme çatma hallerde ağırlamaktan üzüntü duyuyor. Sahilkent’e modern bir hal kompleksi yaparak bu üç hali tek çatı altında topluyoruz. Finike’ye yakışır bir hal kazandıracağız. Projemiz hazır” dedi.
Kavurkacı, Finike Toptancı Hal Projesi ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Sahilkent’te yapılacak Finike Toptancı Hali toplam 71 bin 407 metrekare alan üzerine kurulacak. Hal kompleksi içinde 108 metrekarelik 52 komisyoncu dükkanı, 150, 300 ve 600 metrekarelik 58 tüccar ardiyesi yer alacak. 5 bin metrekarelik soğuk hava deposu bulunacak İdari bina ve sosyal tesislerin yanında 2 bin metrekarelik alanda cami inşa edilecek. Tüccarların tüm ihtiyacını karşılayacak bir kompleks olacak.”
MODERN PAKETLEME ÜNİTELERİ
Bölge hali ile üreticinin ‘ürünümü hangi hale götüreyim’ derdinden kurtulacağını kaydeden Muharrem Kavurkacı, üreticinin ve tüccarın tek noktada buluşacağını söyledi. Belde hallerinde paketleme ünitelerin çok ilkel olduğunu bu nedenle ürün zayiatının fazla olduğunu anlatan Kavurkacı, yeni hal kompleksinde modern paketleme üniteleri bulunacağını, böylece ürünün raf ömrünü uzayacağını anlattı.
11 BÖLGE HALİ KURULACAK
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Hizmetleri Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, Antalya’da 24 hal bulunduğunu hatırlatarak, bölge halleri ile bu sayıyı 11’e düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Kavurkacı, “Bir toptancı hal niteliğinden çok uzak, baraka düzeninde haller yapılmış. Her belde kendi halini kurmuş. Hem ekonomik değil, hem de buradaki binalar ömrünü tamamlamış. Başkanımız Menderes Türel’in talimatıyla bu halleri bölge halleri çatısı altında toplamaya devam edeceğiz. Üreticiyi ve tüccarları oldukça ilkel şartlarda hizmet veren derme çatma hallerden kurtaracağız. Kaş, Kumluca, Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa’da da halleri birleştirerek, modern bölge halleri inşa edeceğiz. Proje çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Modern Haller Kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Modern Haller Kuruluyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı