Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Model uçaklar havalandı

Talas Belediyesi ve Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen Türkiye Model Uçak Şampiyonası'nın 4. ayağı, gösteri uçuşlarıyla başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin ilk model uçak pisti olan Akçakaya Mahallesi'ndeki tesislerde düzenlenen şampiyonanın açılış töreninde, davetlileri, kuyruğunda “Hoşgeldiniz” yazan bir model uçak selamladı.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, Ali Dağı'ndaki tesislere bir yenisinin daha katıldığını söyledi.

“Şehrimizde güzellikleri sürekli birlikte yaşıyoruz” diyen Yıldırım, şunları kaydetti.

“Şehrimiz her alanda lider olmaya devam ediyor. Kayseri'ye yakışan da budur. Zira yaptığınız bir şeyi ileriye taşımıyorsanız başarılı olmuş sayılmazsınız. Şehrimizin güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak boynumuzun borcu. Hükümetimizle güç birliği halinde olmamız, şehrimize hizmet olarak yansıyor. Fakat biz şehrimizin bu hizmetleri hak ettiğini düşünüyoruz. İki günümüzü birbirimize eşit tutmamalıyız. Prensibimiz bu olmalı. Ali Dağı Allah'ın bize verdiği büyük bir nimet. Zira Ali Dağı'nda bir çok uluslararası turnuva düzenleniyor.”

Başkan Yıldırım, gelecek ay Avrupa Yelken Kanat Şampiyonası'nın Ali Dağı'nda düzenleneceğini anımsatarak, “Bu şampiyona Avrupa'nın en prestijli hava organizasyonlarından birisidir. Allah'a şükür bu turnuva bizim ülkemizde, bizim şehrimizde ve bizim Ali Dağımız'da düzenleniyor. Bu şampiyonaya 33 ülkeden 150 sporcu katılacak” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmacılar gösteri uçuşları yaptı. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği açılış, renkli görüntülere sahne oldu.

10 ilden 32 pilotun katıldığı 4. ayak yarışmaları yarın yapılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz