Ege Haberleri

  ModCloth İzmir Üniversitesi'nde

  İZMİR, (DHA)
  23.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  YENİ fikirleri ile vintage modayı birleştiren ve yarattıkları ModCloth markası ile dünya çapında ilgi gören genç girişimciler Susan Koger ve Eric Koger, İzmir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne konuk oldu.

  Proje ve çalışmaları ile kadınların toplum içinde yaşadığı ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlara akademik bir bakış açısı getiren ve çözüm önerileri sunan İzmir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÇUAM), herkesin moda kıyafetlerden yararlanmasına olanak sunan projeleri ModCloth ile dünya çapında beğeni kazanan girişimciler Susan Koger ve Eric Koger'ı ağırladı. Ziyarette, Türkiye'de üniversite mezunu kadın girişimci sayısındaki yetersizliğe dikkat çeken KÇUAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazife Aydınoğlu, gelecekte özellikle kadın girişimcilere örnek olacak başarılı isimler ile girişimci adaylarını bir araya getirecek projeler yapmak istediklerini söyledi. Web sitesi ve mobil uygulamaları ile başladıkları geçmiş yıllara ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlardan oluşan vintage kıyafetleri ve retro modasını herkes için ulaşılabilir hale getirme fikrini biri San Francisco'da olmak üzere üç mağaza ile taçlandıran ve şirketleri ModCloth ile milyon dolarlık ciroları geride bırakan çift, deneyimlerini merkez üyeleri ile paylaştı.

  ModCloth İzmir Üniversitesinde

  Özellikle üniversite eğitimi sırasında genç girişimcilerin fikirlerinin ortaya çıktığını ve desteklenirse başarılı projeler olarak hayata geçtiğini hatırlatan girişimcilere sunum ve ziyaretleri nedeniyle İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ve KÇUAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aydınoğlu teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı