Ege Haberleri

EGE

  Mobilyada Dubai atağı

  Hürriyet Haber
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.06.2013 - 16:28

  Mobilya ihracatı için güçbirliği projesi kapsamında ilk çıkarmayı Dubai’de Index International Design Fuarı’na yapan sektör temsilcileri, çeşitli bağlantılarla döndü.

  ULUSLARARASI Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Programı kapsamında Dubai’de gerçekleştirilen etkinlikten Egeli mobilya ihracatçılar mutlu döndü. Ticaret heyetine katılan firma temsilcileri rekabet avantajı yaratacak bu etkinlikte çok yararlı görüşmeler yaptıklarını dile getirdi.

  Ege İhracatçı Birlikleri koordinatörlüğünde Ekonomi Bakanlığı’nca desteklenen “Mobilya İhracatı İçin Güç Birliği Projesi”nde yer alan firmalar tarafından belirlenen hedef pazarlara yönelik olarak uluslararasılaştırma etkinliğinin ilki Dubai’de Index International Design Fuarı’nda gerçekleştirildi. Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, Egeli mobilyacıların söz konusu sektörel ticaret heyeti organizasyonu kapsamında çok uygun maliyet ile Dubai pazarını tanıma ve iş bağlantıları kurma olanağı bulduklarını ifade etti.

  İş bağlantıları yapıldı

  Söz konusu organizasyona Ege Bölgesi’nden 14 firma temsilcisinin katıldığını belirten Tarakçıoğlu, “Organizasyon firmalarımızın iş bağlantıları kurması açısından etkin ve verimli geçti. Ayrıca Sharjah Ticaret Odası ve Dubai Başkonsolosluğu ziyaretleri de Dubai pazarına yönelik daha detaylı bir şekilde bilgilendirme sağlanması açısından çok önemli oldu” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı