Ege Haberleri

  Mobilya sektörü için güçbirliği

  İZMİR (DHA)
  05.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE İhracatçı Birlikleri (EİB) koordinatörlüğünde yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Mobilya İhracatı İçin Güçbirliği Projesi kapsamında 36 aylık aktivite planını oluşturmak üzere saha çalışması başlıyor.

  Projede, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Kalkınma  Ajansı, Ege Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi birlikte çalışacak. EİB Mobilya Komitesi Başkanı Müjdat Kemer, “Proje kapsamında çok güçlü bir işbirliği yapısı kurduk. İzmir Kalkınma Ajansı, Kümelenme Stratejisinin Geliştirilmesi Projesi’nde yıldız sektörlerden biri olarak belirlenen mobilya sektörünün gelişimi için bizleri destekleyecek” dedi. Kurulan güçlü işbirliği ortamının projenin her aşamasında devam edeceğini belirten Kemer, projenin ilk aşaması olarak sahaya ineceklerini vurguladı  

   6 MİLYAR HEDEF

  Proje çerçevesinde yer alan firmalarla her aşamada birlikte hareket edeceklerini söyleyen Kemer, “Saha çalışması ile ihtiyaç ve beklentilerimizi ortak eksenlerde belirleyeceğiz ve 2023 yılı için mobilya sektörünün 6 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için uluslararası tanıtım, pazarlama ve teknik destek altyapısını birlikte oluşturacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı