İZMİR HABERLERİ

Mobilya Fuarında ’Fuar İzmir’ Heyecanı

IHA
01.08.2015 - 13:45Son Güncelleme :

EFOR FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ NURAY EYİGELE İŞLEYEN, BU YIL YENİ FUAR ALANINDA DÜZENLENECEK OLAN MOBİLYA FUARI İLE ARTAN TALEPELRE CEVAP VERİLECEĞİNİ İFADE ETTİ.

IHA

Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi ‘Fuar İzmir’ mobilyacılarda heyecan yarattı. 27.’si yeni alanda düzenlenecek İzmir Mobilya Fuarı MODEKO için sektör hedef büyüttü. Yer tahsisleri süren organizasyonda büyüme yüzde yüze yaklaştı. Açılışından 7 ay önce yer tahsislerinin tamamlama noktasına gelindiğini belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, bunu MODEKO’nun bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemesine bağladı.
Yüksek üretim kapasitesi ve disiplinli çalışma metodolojileriyle mobilya imalatının sınırlarını zorlayan yerli mobilya üreticilerinin çeyrek asırdır değişmeyen buluşma adresi İzmir Mobilya Fuarı’nda (MODEKO) çıta yükseldi. Çeyrek asırdır Uluslararası İzmir İhtisas Fuar Alanı’nda organizasyonu düzenleyen Efor Fuarcılık’tan açılıştan 7 ay önce önemli bir açıklama geldi. MODEKO’nun organizatörü Efor Fuarcılık Fuar İzmir alanı yer tahsislerinin büyük bölümünü gerçekleştirdiğini duyurdu.
YENİ ALAN YENİ HEYECAN
Türkiye ve dünyada ilk kez bir Büyükşehir Belediyesi’nin tek başına böylesine büyük bir fuar tesisini yaparak yerine getirdiğine dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, her geçen yıl artan talebe cevap verecek ve fiziki olanakları önemli oranda artırarak rakipleriyle rekabeti güçlendirecek nitelikteki fuar kompleksinin mobilya sektörünü heyecanlandırdığını vurguladı.
Türkiye’nin en kapsamlı mobilya fuarı MODEKO’nun yeni alan ile birlikte oluşan heyecanla hedef büyüttüğünü belirten İşleyen, “Son 5 yıldır İzmir Mobilya Fuarımız MODEKO’da tüm katılımcı başvurularına olumlu yanıt veremiyorduk. Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nın tamamını en verimli şekilde kullansak dahi yaklaşık 50-60 başvuruyu kabul edemiyorduk. Çeyrek asırdır düzenlediğimiz MODEKO kabuğuna sığmıyordu. İzmir ekonomisine büyük ivme kazandıracak Yeni Fuar Merkezi toplam 337 bin metrekare ile Avrupa’nın en büyüklerinden biri konumunda olacak olması katılımcılarımızı ve katılmak isteyen sektör temsilcilerini heyecanlandırdı. Fuar kompleksinin kent merkezine on kilometre, havaalanına yedi kilometre ve Aliağa-Menderes metrosuna da üç kilometre mesafede yer alması ile herkesin rahatça ulaşabileceği noktada konuşlandırılması katılım isteklerine ivme kazındırdı. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek nitelikteki 110 bin metrekarelik kapalı sergi holleri, seminer salonları, kapalı ve açık otoparkları mobilya sektörünün bu prestij alanındaki fuara olan ilgisini arttırdı” dedi.
HEDEF YÜZDE YÜZ BÜYÜME
Son 5 yıldır Uluslararası İzmir Fuar Alanı’na ek hollerin yapılması veya yeni fuar alanı yapılması halinde MODEKO’nun büyüyeceği sinyallerini aldıklarını vurgulayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, amaçladıkları yüzde yüz büyüme hedefine çok yaklaştıklarını ifade etti. İşleyen, “Türkiye’nin en kapsamlı marka organizasyonu İzmir Mobilya Fuarı MODEKO geçtiğimiz çeyrek asırda rüştünü ispatladı. Katılımcı girişimcilerimize yurtiçi ve yurtdışında sağladığı iş bağlantılarıyla başarılarına başarı kattı. Ünü ülke sınırlarını çoktan aşan, emin adımlarla dünya markası olma yolunda ilerleyen MODEKO’ya adeta bir katılım yarışı var. Bu ilgiye karşın gerek katılımcılarımız, gerekse alım heyetleri ve ziyaretçilerimiz konusunda seçici olmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.
24-28 Şubat 2016 tarihlerinde Fuar İzmir’de açık kalacak 27. İzmir Mobilya Fuarı MODEKO’nun tanıtım çalışmaları sektörün ulusal ve uluslararası organizasyonlarında gerçekleştiriliyor. Yurtiçinde 6 temsilcilik, Avrupa, Rusya, Azerbaycan, Ortadoğu ve İran merkezli dış temsilcilikleriyle ziyaretçi ve alım heyetleri programları oluşturuluyor. Son trendlerin sergileneceği ürünler için sektör profesyonellerinin büyük ilgi göstereceği tahmin ediliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Mobilya Fuarında ’Fuar İzmir’ Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mobilya Fuarında ’Fuar İzmir’ Heyecanı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı