ANKARA HABERLERİ

Mobil uygulamalar iş barışını bozuyor

Murat YILMAZ
15.05.2017 - 14:33Son Güncelleme :

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası için adaylığını açıklayan Cengiz Koçak, mobil taksi uygulamalarının esnaf arasındaki iş barışına zarar verdiğini savunarak “İş barışını bozan şirketlerle mücadele ederek esnafımızın mağdur edilmesinin önüne geçeceğiz” dedi.

Murat YILMAZ

Esnafın sıkıntılarına yönelik çözüm önerilerini açıklayan Koçak, özetle şunları söyledi: “Mesleğin içinden gelen ve bir dönem oda yöneticiliği yapan birisi olarak sorunlara hakimiz. Odamız iyi idare edilmiyor. Sorunlarımızla ilgilenen yok. Vip taşımacılık, korsan taşımacılık ve haksız rekabet yapan, yasal olmayan şekilde esnafımızın ekmeğine göz dikenlerle kararlı bir mücadele içinde olacağız. Dolmuş güzergahlarının sürekli artması sıkıntılar oluşturuyor. Süratle ilgili kurumlarla girişimlerde bulunup, esnafımızın mağduriyetini gidermek adına çalışmalar yapacağız. Esnafımız üzerinden haksız kazanç elde eden AVM’lerle ciddi bir şekilde mücadele edip, bu usulsüz duruma esnafımız lehine son vereceğiz. Kızılay civarında belli bölgeleri yasal olmayan bir şekilde durak haline getirenlere müsade etmeyeceğiz. Uber, Bi Taksi gibi mobil uygulamalarla esnafımızın iş barışını bozan şirketlerle mücadele ederek esnafımızın mağdur edilmesinin önüne geçeceğiz.” 

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mobil uygulamalar iş barışını bozuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mobil uygulamalar iş barışını bozuyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı